Türkiye Vize Harç ve Ücretleri

Türkiye Vize Harç ve Ücretleri

Türkiye Vizesi

Türkiye Vize Harç ve Ücretleri

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Türkiye vize harç ve ücretleri sayfasına hoş geldiniz. Türkiye’ye giriş yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları için vize talep edilmektedir. Vize başvuruları yabancı ülkede bulunan Türk dış temsilciliğine yapılabileceği gibi internet üzerinden elektronik vize başvurusu da yapılabilmektedir. Türk dış temsilciliklerine tüm dünya ülke vatandaşları tarafından başvuru yapılabilmekte olup elektronik vize başvuruları Türk resmi makamları tarafından hak tanınan ülkelerce yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vize politikası gereği Türkiye’ye girişte vize alması zorunlu olan yabancı ülke vatandaşlarının vize harç bedeli yatırmaları gereklidir. Harç ücreti vize başvurusunda bulunduktan sonra temsilcilik tarafından belirlenen süre içerisinde yatırılmalıdır. Elektronik vize başvurusunda bulunacak yabancı ülke vatandaşları ise ödemeyi internet üzerinden başvuru sonrası gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden yapılacak online vize başvurularında harç ödemeleri bankamatik ya da kredi kartı ile yapılmaktadır. Elektronik vize harç ücretlerini başvuru esnasında görebilirsiniz.

Türkiye’ye vize muafiyeti kapsamında giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarından ise vize ücreti talep edilmez. Ancak ülkede vize kalış süresinden fazla bulunmak isteyen yabancı ülke vatandaşları ikamet izni başvurusunda bulunurlar ise girişte ödemedikleri vize harç ücreti ilgili resmi makam tarafından talep edilir. Türkiye vize harç ve ücretleri başlığı altında 2022 vize ücreti ne kadar? Sorusunun cevabını aşağıda belirtmiş olduğumuz tabloda bulabilirsiniz.

 

2021 VİZE ÜCRETLERİ

 

Giriş Vizeleri

2022 Yılı Harç Tutarı

1

Tek Giriş

758,90 TL

2

Müteaddit (çok) Giriş

2.542,20 TL

 

Türkiye Transit Vizeleri Ücreti

 

Transit Vizeler

2022 Yılı Harç Tutarı

1

Tek Transit

758,90 TL

2

Çift Transit

1.522,70 TL

3

Yabancıların Türkiye’den çıkışlarında istekleri üzerine verilecek münferit pasaportlara ait dönüş vizeleri

1.268,50 TL

 

Türkiye Vize Harç Ücreti Önemli Hususlar

Türkiye vize harç ve ücretleri konusunda bilgi vermeye çalıştık. Daha detaylı bilgi için iletişim alanımızda yer alan bilgilerden bizlere ulaşabilirsiniz.

VİZE EVRAKLARI