Çin Vize Form ve Dilekçe

Çin Vize Form ve Dilekçe

Çin Vizesi

Çin Vize Form ve Dilekçe

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Çin Halk Cumhuriyeti, 30 gün ile sınırlı olan seyahate izin vermemektedir. 30 günü geçen turistlik, eğitim, sağlık gibi nedenlerle izin vermektedir. Bunun için gerekli olan belgelerle beraber, konsolosluğa başvurmalıyız. Cin vize formu konsolosluktan alınabilmektedir. Form İngilizce ve Çincedir. Yabancı dilimizin eksikliği halinde yardım almalıyız. 7-10 gün içerisinde sonuç çıkacaktır. Ek belgeler istenirse, süre biraz daha uzayabilmektedir.

Çin Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Formda bizden istenen olan şeyleri eksiksiz doldurmalıyız. Bunun için yardım alabiliriz.

1.Kişisel Bilgiler ve Fotoğraf Alanının Doldurulması

Yüzümüzün belli olduğu fotoğraf kullanmalıyız. Burada bizden istenen bilgiler; adımız, soyadımız, cinsiyetimiz, adımızın Çince yazılışı, doğum tarihimiz ve yerimiz, pasaportumuzun cinsi, numarası, geçerlilik tarihidir.

Formun altında mesleki bilgilerimiz sorulmaktadır. Seçeneklere göre bize uygun olanı işaretlemeliyiz.

Ev adresimizi, telefon numaramızı ve e-mail adresimizi doğru bir şekilde girmeliyiz. Medeni durumumuz ve aile bilgilerimiz istenmektedir. İlgili soruları cevaplamalıyız. Telefon numaramızı da eklemeyi unutmamalıyız.

2.Seyahat Bilgileri Alanının Doldurulması

Burada Çin seyahatimizin amacı sorulmaktadır. Seçeneklerden hangisi bize uyuyorsa onu işaretlemeliyiz. Amacımız seçeneklerde bulunmuyorsa diğer kısmını işaretleyip amacımızı yazmalıyız.

Sonrasında Çin’de ne kadar süre kalmak istediğimiz sorulmaktadır. Yine bize uygun olan seçeneği işaretlemeli, bulunmuyorsa el yazımız ile yazmalıyız. Sonraki doldurulması gereken alanda, seyahat ile ilgili bilgiler sorulmaktadır. Bunları da kendimize göre cevaplamalıyız.

Çin seyahatimizin masrafı kim tarafından karşılanacağı sorulmaktadır. Biz değil de bir başkası karşılayacaksa, bu kişiye ait bilgileri girmemiz gerekmektedir.

Bu bölümün son aşamasında, daha önce Çin’de bulunup bulunmadığımızla ilgili sorular sorar.

3.Diğer Alanların Doldurulması

Bu alanda bazı sorular sorulmaktadır. Evet ya da hayır seçeneği vermemiz istenir. Daha sonra sorulacak sorular için de uygun seçenekleri işaretlemeliyiz. Herhangi bir suça karışıp karışmadığımız sorulur. Bizden cevaplamamız istenen tüm bilgileri doğru bir şekilde cevaplamalıyız.

Sonrasında sorulmamış olup da bilinmesini istediğimiz bir bilgi varsa onu da yazmamız gereken bir alan bulunmaktadır.

4.Başvuru Beyanı ve İmza Alanının Doldurulması

Bu kısımda bizden imza istenmektedir. Doğruluğunu onaylamamızı isteyen beyan bulunmaktadır. İlgili yerleri doldurduktan sonra başvurumuz tamamlanmış olur. Çin vizesi detayları için tıklayın.

Çin Vize Veriyor Mu?

Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasından ki vize anlaşması gereği sadece bordo pasaport sahibi vatandaşlar için vize verilmektedir.

Çin Vize Ücreti Ne Kadar?

Çin Halk Cumhuriyeti’nin belirlediği vize harç bedeli her yıl konsolosluk nezdinde güncellenir ve kamuoyu ile paylaşılır.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

Çin Devleti tarafından Türkiye’den seyahat planlayanlar için kısa süreli seyahatlerde turistik vize uygulaması gerçekleşmektedir.

VİZE EVRAKLARI