Çin Vize Başvurusu

Çin Vize Başvurusu

Çin Vizesi

Çin Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Çin vize başvurularında ve turistik vizesi ile ilgili işlemlerinizde Vize Bul olarak yardımlarınıza koşuyoruz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde mail adresleriniz üzerinden evrakların tarafınıza ulaştırılmasını isteyebilirsiniz.

Böylelikle hangi aşamalardan geçeceğinize ve güncel olarak hangi evrakları toplamanız gerektiğine karar vermiş olacaksınız.

Vize başvurularınızın konsolosluk tarafından onay alması için gerekli evrakları bizlere ulaştırabilirsiniz. Bu sayede sizin adınıza tüm aşamaları tamamlayacak olan ekiplerimizin sağlayacağı avantajlardan faydalanmış olacaksınız.

Çin Halk Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurularını pasaport türlerine göre değerlendirmektedir.

Yeşil, Gri ve Siyah-Kırmızı pasaport sahipleri tüm bir yıl içerisinde 30 günlük süreyi aşmamak şartıyla vizeden muaf tutulmaktadırlar. Ancak bordo pasaporta sahip olan kişilerin turistik seyahatlerinde vize alma koşulu bulunmaktadır.

15 Şubat 2016 tarihi itibariyle gerçekleştirilen değişikliklere göre seyahatlerin bireysel olarak gerçekleştirilmesi mümkün olmamaktadır.

Buna göre vize başvurularının bireysel olarak yapılması engellenmiştir. Ancak en az 5 kişilik bir grupla toplu olarak gerçekleştirilecek Çin turistik seyahatleri için talepler değerlendirilmektedir.

Doğrudan başvuruları kabul etmeyen kurumlara, L vizesi olarak adlandırılan Çin turistik vizesi için başvurularınızın Vize Bul aracılığıyla gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Temel olarak her bireyden istenecek olan evraklar hakkında ve vize türüne göre değişen evrak çeşitleri ile ilgili gerekli tüm bilgileri bizlerden alabilirsiniz.

Sizler için danışmanlık hizmetlerimizi kaliteli ve kusursuz bir şekilde sunmaktayız. İşlemlerinizin takip edilmesi ve sonuçların tarafınıza bildirilmesi için hiç vakit kaybetmeden bizleri arayabilirsiniz.

Çin Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizelerinizi almanız için karar verecek merci olan konsolosluk/büyükelçilik kurumlarının doğrudan yapılan başvuruları onaylamayacağını söyleyebiliriz.

Buna göre öncelikle evrakların hazırlanması ve Vize Bul danışmanlarımız sayesinde işlemlerin tamamlanması için ofislerimize ulaştırılması gerekmektedir.

Bazı süreçlerin karmaşık bir halde sürdürülmesinden dolayı prosedürler hakkında profesyonelce hizmet veren adreslerle hareket etmeniz son derece önemli olacaktır.

Çin Turistik Vize Başvuru Evrakları  

Sizlere aktaracağımız evrak listesini hazırlayarak bizlere ulaştırmanız ve sonuçların gelmesini beklemeniz gerekmektedir.

Konsolosluğun değerlendirmeleri neticesinde olumlu yanıtları almanız sizlere tek girişli ve kısa süreli seyahat hakkını verecektir.

Ancak hangi sürelerle ülkede kalabileceğinizin yanıtını verecek olan merci Çin Konsolosluğu olacaktır. Ülkeye giriş yaptıktan sonra belirlenen sürelerden daha uzun süreçte kalmak isteyenlerin Çin’de hizmet veren yerel emniyet müdürlüklerine başvurmaları gerekmektedir.

Çin Turistik Vizesine başvururken hazırlamanız gereken evraklar:

Tüm bu işlemlerin eksiksiz ve hatasız şekilde tamamlanması durumunda ortalama olarak 7 iş günü içerisinde konsolosluğun yanıt vermesi beklenmektedir.

Ancak olası bir hatalı bilginin aktarılması, yetkili kurumların ikna olmaması ve olumsuz görüş bildirmesi neticesinde vize reddi yanıtı alınarak itiraz veya yeniden başvuru yöntemlerine geçilmektedir

Çin Ticari Vize

Tüm değişiklikleri sizin için değerlendirecek ve bilgilendirecek olan Vize Bul merkezlerimiz sayesinde Çin Ticari vize başvurularıın hangi koşullarda gerçekleştirmeniz gerektiğinin yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Temscilerilerimizle yapacağınız görüşmelerde tüm sorularınızı yöneltebilir ve elde etmek istediğiniz güncel evrak listesi hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sizin adınıza tüm başvuruların gerçekleştirilmesi ve süreçlerin takip edilmesinde profesyonel hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Çin Ticari Vize Başvuru Detayları

Bordo pasaport dışında bir pasaporta sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının 30 günlük süreci aşmamak şartıyla Çin Ticari Vize başvurularından muaf olduğunu belirtebiliriz.

Ancak bu sürelerin üzerinde ticari faaliyetlerin gerçekleştirilmesi amacıyla ülkeye seyahat yapılacağında ya da bordo pasaport sahibi olarak Çin seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde kısa süreli vize başvurularınızı hızla yapabilirsiniz.

Tüm seyahatlerinizde ihtiyaç duyacağınız vize başvurularını ticari amaçlarla gerçekleştirmek istediğinizde öncelikle bizleri haberdar edebilirsiniz. M vizesi olarak adlandırılan Çin ticari vizesi ile ilgili tüm süreçleri sizlerle birlikte yaşıyoruz.

Doğrudan yapacağınız başvuruların dikkate alınmayacağını vurgulamakta olan ekiplerimiz, hangi evrakları hazırlamanız gerektiğine dair sizlere yardımcı olacaktır.

Çin Ticari Vize Başvuru Evrakları

Çin Ticari Vizesi Almak

Başvurularınızın gerçekleştirilmesi aşamalarında doğrudan konsoloslukla iletişime geçmeniz ve evrakları ibraz etmeniz sizleri sonuca götürmeyecektir.

Bu nedenle yetkili acenteler ve Vize Bul danışmanlık adreslerimiz sayesinde başvurularınızı gerçekleştirebileceğiniz değiniyoruz.

Sizler de tüm prosedürleri bilen kişilerle yola çıkmak adına öncelikle bizleri arayabilirsiniz. Bu sayede şahsen konsolosluğa gitmeden işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için gerekli adımları atmış olacaksınız.

Schengen vizesi kapsamında son 5 yıl içerisinde parmak izini vermeniz halinde yeniden biyometrik veri alımları yapılmayacaktır.

Ayrıca 1 yıl süreyle çok girişli olarak sahip olmak istediğiniz Çin ticari vize başvurularında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle 2 adet Çin vizesinin pasaportunuzda yer alması, bu aşamada önemli olacaktır.

Tek girişli ve 3 aya kadar verilen Çin ticari vize başvurularınızı karara bağlayacak olan merci konsolosluklardır. Kabul veya ret durumları hakkında süreçlerin takip edilmesini sağlayacak olan ekiplerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Çin Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Başvurularınızı gerçekleştirdiğiniz tarihlerdeki yoğunluğa göre değişebilen karar süreçlerinin yaklaşık 7 iş gününde sonuçlanmakta olduğunu belirtiyoruz.

Buna göre evraklarınızda herhangi bir eksikliğin yer almaması adına tüm aşamalarda titizlikle hareket ediyoruz. Çin vizesi planladığınız tarihlerde elde edilmesi için en erken tarihlerde gerçekleştireceğimiz başvurularla ilgili bilgilere hemen ulaşabilirsiniz

Çin Transit Vize

Kapıda vize uygulaması bulunmayan Çin üzerinden gerçekleştireceğiniz seyahatlerde transit vize başvurularını konsolosluklara yapmanız gerekmektedir.

Bizzat başvuruların kabul edilmediği Çin transit vize taleplerinizi Vize Bul merkezlerimiz aracılığıyla aktarabilirsiniz.

Bordo pasaporta sahip olmanız halinde 30 güne kadar seyahatlerinizi Çin’e gerçekleştirecek olmanız durumunda ve üçüncü bir ülkeye geçiş yaparken Çin üzerinden transit vize almanız gereken durumlarda tüm adımları bizler sayesinde atabilirsiniz.

Çin G Vizesi Transit Geçiş

Çin vizeleri arasında yer alan transit geçiş G vizesi ile ilgili tüm detayları sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bazı durumlarda bu vize türünden muaf olabileceğinizi unutmamanız gerekmektedir.

Çin transit vizesinden muaf olabileceğiniz aşamaları sizler için değerlendiriyoruz. Havalimanı sınırlarından çıkılmadığında 24 saate kadar muafiyetin olduğunu vurgulamaktayız.

Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 24 saatten daha fazla süreyle ülkede kalacak olmaları durumunda veya havalimanı sınırlarının dışına çıkmaları gerektiğinde mutlaka transit vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiğini vurguluyoruz.

Bu muafiyetin bazı ülke vatandaşlarına 72 saat olarak uygulandığını belirtebiliriz. 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren uygulanmakta olan bu prosedürlere göre kişilerin hangi ülkeye gideceklerini belirten vizelerini ve uçak biletlerini yanında bulundurmaları halinde muafiyetlerin sağlanacağını belirtebiliriz.

Beijing ve Shanghai havalimanlarından transit geçiş yapmak isteyen kişilerin mevcut pasaportları ile 72 saatten az kalmaları gereken vizesiz geçiş hakkından faydalanabilmeleri için hangi ülke vatandaşı olmaları gerektiğini aktarmaktayız.

Türkiye’nin içerisinde yer almadığı bu ülkeler arasında Avusturya, Brezilya, Bulgaristan, Letonya, Litvanya gibi pek çok ülke bulunmaktadır.

Yalnızca havayolları ile gerçekleştirilecek olan seyahatlerde bu uygulamanın geçerli olduğunu vurguluyoruz. Bunun dışında tren ya da gemi gibi ulaşım araçlarıyla gerçekleştirilecek seyahatlerde b muafiyetlerin mümkün olmayacağını açıklamaktayız.

Bu haktan yararlanacak olan kişilerin, yalnızca iniş yapacakları şehirlerde kalmalarına izin verilmektedir. Bunun dışında diğer bir havalimanına ulaşımın ve bu alanın dışında bir havalimanından uçuşun mümkün olmayacağını aktarmaktayız. Belgenin elde edilmesinin ardından başlayan uygulamada uçağın hangi saatte iniş yaptığının bir önemi kalmayacaktır.

Çin Transit Vize Başvuru Evrakları

Çin’e yapacağınız seyahatler için almanız gereken evraklar arasında standart olarak yer alan bazı güncel evrak listesini sizlerle Vize Bul olarak paylaşıyoruz.

Seyahatlerinizin ardından 6 ay süreyle geçerli olması gereken pasaportunuzun geçerli olacağını aktarmaktayız. Tüm bu kontrollerin gerçekleştirilmesinde ekiplerimizin sizlere yardımcı olacağını vurguluyoruz.

Konsolosluk/Büyükelçilik insiyatifinde olan Çin vize başvurularınızın olumlu veya olumsuz şekilde yanıtlanacağının takibini yapan adreslerimiz sayesinde rahat edebilirsiniz.

Vizelerinizi almanızın ardından, sizlere tanınacak olan süreleri aşmamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi halde sonraki başvurularınızda vize ihlallerinden dolayı olumsuz yanıtları alabilirsiniz.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne giriş yasağınızın konmasına neden olacak bu adımlardan uzak durmaya özen göstermelisiniz. Herhangi bir yaptırımla karşılaşmadan, tüm kontrollerin gerçekleştirilmesinin ardından adımlarınızı güvenle atabilmeniz için Vize Bul yetkililerimizden gerekli yanıtları alabileceksiniz.

Vize başvurularınızın prosedürlere uygun olarak gerçekleştirilmesinin ardından seyahatlerinizi tek veya çok girişli olarak gerçekleştirebileceğinizin kararını yetkili merciler verecektir. Girişlerinizde herhangi bir sorunu yaşamamanız ve seyahatleriniz boyunca aksaklıklarla karşılaşmamanız için gerekli tüm adımları atıyoruz.

Vize evrakları arasında bulunması gereken vize ücretlerini yatırdığınıza dair dekontları yasal çerçevede almanız için gerekli yönlendirmeleri gerçekleştirmekteyiz. Sizler de profesyonel olarak destekleri adreslerimiz üzerinden alabilirsiniz.

Havalimanları üzerinden yapacağınız geçişlerde gitmek istediğiniz ülkelere yönelik belgelerin de bulunması gereken dosyalarınızın tam tarihlerinde hazırlanması ve seyahatlerinizin aksamaması için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çin Mürettebat Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti’ne 30 günü aşmamak şartıyla yapacağınız seyahatlerde vize alma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bordo pasaport sahipleri kısa süreli vizeleri için başvurularını Vize Bul merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirmelidir.

Hizmet, hususi ve diplomasi pasaport sahibi olan kişilerin muaf oldukları vize işlemlerinde, umuma mahsus pasaport sahipleri ise yetkili acenteler üzerinden başvurularını gerçekleştirmelidir.

Sizin adınıza gerçekleştirilecek olan başvurularda seyahat amaçlarınıza göre değişebilen vize evrakları yer almaktadır.

Konsolosluğun vereceği kararlar neticesinde vize onayı veya reddi ile yanıtlanacak olan başvurularınızın süreçlerini takip ediyoruz.

Bu sayede büyük oranda vize onayı almanız için çaba sarf etmekte olup, işlemlerinizin bitiminde pasaportlarınızı teslim alarak adreslerinize gönderimini başarılı bir şekilde sağlıyoruz.

Sizler de bu süreçlerin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için hemen ofislerimizi arayabilirsiniz. C vize türü olarak bilinen Mürettebat vizesi ihtiyaçlarınızda tüm detaylara hakim olabileceğiniz görüşmeleri adreslerimiz üzerinden gerçekleştireceksiniz.

Uluslararası ulaşım araçlarında yabancı mürettebatların yer alması halinde verilen vize türlerindendir. Uçaklarda, trenlerde, gemi ya da çeşitli ulaşım faaliyetlerinin sürdürülmesi esnasında, sürücülerin aile bireyleriyle birlikte seyahat etmeyi istemeleri durumunda bu vizeyi almaları gerekecektir.

Başvuru sahiplerinin 2018 yılının Ocak ayı itibariyle fotoğraflarının altında “Y” ibaresinin bulunması halinde şahsen başvurmalarına gerek duyulmayacaktır.

Parmak izi ibrazının son 5 yıl içerisinde gerçekleştiğini gösteren bu işaretin bulunmaması halinde ise kişilerin evraklarını şahsen ibraz etmeleri ve biyometrik veri ibrazını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

1 Nisan 2018 tarihinden itibaren alınması zorunlu olan parmak izi ibrazından bazı kişilerin muaf tutulduklarını belirtebiliriz.

14 yaşın altında olan veya 70 yaş üzeri olup başvuru yapan kişilerin, bordo pasaport dışında bir pasaportla başvuru yapanların, son 5 yıl içerisinde Schengen vizeleri için parmak izi ibrazında bulunanların ve parmak izi veremeyeceğini sağlık raporuyla ispat edenlerin bu işlemlerden muaf olduğunun altını çizmekteyiz.

Çin Mürettebat Vizesi Evrakları

Ayrıca şirketin vergi levhası ve faaliyet belgelerine ilişkin ibrazların eksiksiz sunulması gerekmektedir. Ekiplerimiz sayesinde herhangi bir eksiğinizin kalmayacağını görebileceksiniz.

Konsolosluğun kesin olarak onay vereceğini iddia eden firmalardan uzak durmalı ve büyük oranda başarı elde etmenizi garantileyen, güçlü referanslara sahip olan firmalara öncelik vermelisiniz. İşte bu aşamalarda bizleri aramanızın son derece faydalı olacağının altını çizmekteyiz.

 Çin Mürettebat Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvurularınızın gerçekleştirilmesi ve evraklarınızın tesliminin ardından konsolosluğun değerlendirme sürelerinin sabit olmadığını belirtebiliriz.

Buna göre yaklaşık olarak 7-10 iş günü içerisinde olumlu sonuçlanması beklenecek olan başvurularınızla ilgili tüm süreçleri Vize Bul olarak takip etmekteyiz.

Çin Çalışma Vizesi Z Visa

Güncel evraklarla başvurularınızı gerçekleştirmeniz halinde Çin Çalışma vizesi olarak bilinen Z visa işlemlerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

Ancak herhangi bir bilginizin ve deneyiminizin olmadığı durumlarda öncelikle Vize Bul adreslerimizden fikir almanızı tavsiye ediyoruz.

Online olarak veya Whatsapp hattımız üzerinden irtibata geçmeniz halinde sizler için en doğru içeriklerin aktarılacağını görebileceksiniz.

Email adreslerinize gönderimi sağlanacak olan güncel evrak listesini tamamladıktan sonra ofislerimize ulaştırabilir ve çalışma vizesini almaya yönelik adımları atabilirsiniz.

Çalışma vizesini aldıktan sonra Çin’de oturum hakkını elde edebilecek girişimlerde bulunabilir ve çalışma hayatına atılabilirsiniz. Oturma iznini elde etmek için yabancıların ülkeye girişinin ardından bazı işlemleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Başvuruların şahsen veya Vize Bul merkezlerimiz aracılığıyla gerçekleştirilmesini mümkün hale getiriyoruz. Hangi ilde olursanız olun, ikamet ettiğiniz ile yakın konumda bulunan ofislerimizle iletişime geçerek evraklarınızı kurye veya kargo ile gönderebilirsiniz.

Bu sayede zaman kaybı yaşamadan işlemlerinizin hızla başlatılacağının altını çizmekteyiz. Her ne kadar başvurularınız esnasında gerekli adımları atma yetkimiz olsa da, karar verme yetkisi yalnızca konsolosluklarda olacaktır.

Bu nedenle işlemlerinizde herhangi bir eksikliğin olması halinde konsolosluk ek belge, mülakat talepleri ile vize reddi yanıtı verebilmektedir.

Bu tür zaman alıcı kararlardan uzaklaşmak adına öncelikle Vize Bul adreslerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Çin Çalışma Vizesi Hakkında

Seyahat planlarınızı aksatmak zorunda kalmamanız için en erken süreçlerde başvurularınızı gerçekleştirmeniz adına yönlendirecek olan Vize Bul merkezlerimiz sayesinde çalışma izinlerini sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. İş sözleşmesinin, özgeçmişin, diploma ve geçmiş çalışma bilgilerinin yer alacağı referans mektubu gibi evrakların gerekeceği başvurularınızda herhangi bir problemin ortaya çıkmaması adına hareket edilmektedir.

Çin Çalışma Vizesi Evrakları

Başvurularınızda en önemli belgelerden olan davetiyelerin mutlaka yer almasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Ayrıca 1 yıl süreyle çok girişli olarak Çin ticari vizesini almak ve daha uzun süreyle Çin’de kalabilmek için pasaportunuzun 2 adet Çin vizesini barındırması gerekmektedir.

Sizlere kolaylık sağlayacak olan ekiplerimizle birlikte hareket etmenizin çok daha kazançlı olacağını unutmamalısınız. Tüm çözümleri üretecek olan profesyonel ekiplerimiz sayesinde aklınıza takılan her şeyi çözebileceksiniz.

Çin Çalışma Z Vizesi Sonuçlanması

Konsolosluğun tatil olduğu ve yoğunluğun en üst seviyelere çıktığı dönemleri dışında yapacağınız başvurularda ve seyahatlerinizi aksatmamak için en erken tarihlerde Vize Bul merkezlerimiz sayesinde evraklarınızı sunabilirsiniz.

Bu sayede yaklaşık 7 iş günü içerisinde yanıtları almanıza olanak verilmektedir. Çin’e gitmek istediğiniz tarihten önce çalışma vizenizi elde edebilmek adına uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

 Çin Ziyaret Vizesi S1, S2 Vizesi

Çin’e seyahat etme amaçlarınızdan birisi ziyaret etmek ise bu durumda S1 veya S2 adı verilen vizeleri almanız gerekmektedir. S1 vizesi uzun süreli Çin Ziyaret vizesini kapsamaktadır.

S2 vizesi ise tam aksine kısa süreli olarak gerçekleştireceğiniz seyahatleriniz için almanız gereken vize türüdür. Bu başvurularınızın çeşitlerine, konaklama sürelerinize ve bulunduğunuz şartlara göre farklı evrakların talep edilebileceğini unutmamanız gerekmektedir.

Bu nedenle öncelikle Vize Bul merkezlerimizi arayarak kuracağınız iletişimlerde evrakların güncel listesini elde edebilirsiniz. Aynı zamanda temsilcilerimiz sizler için özenle hareket edecek olup, tüm sonuçları başarılı bir biçimde ve kısa sürede almanızı sağlayacaktır.

S1 Vizesi ve Evrakları

Ofislerimizle iletişime geçerek güncel evrak listesine mail adresleriniz üzerinden ulaşmanız halinde akrabalarınızı, ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret edebileceğiniz vizeleri elde edebilirsiniz. S1 vizesini alabilmek için elinizde mutlaka davetiye mektubunun yer alması gerekmektedir.

Bu evrakla birlikte diğer belgeleri de hazırlayarak Vize Bul merkezlerimize gönderebilirsiniz. Bu sayede sizin yerinize adım atacak olan ekiplerimizin doğru ve hatasız bir şekilde hareket edeceğini göreceksiniz.

Uzun süreli s1 vizesi ile ziyaretlerinizi gerçekleştirirken ülkede 180 günden fazla konaklama hakkını elde etmenize olanak verilecektir. Vize Bul danışmanlarımız sizler için s1 vizesini alabileceğiniz yöntemleri aktarırken, öncelikle şu evrakları tamamlamanızı isteyecektir:

S2 Vizesi ve Evrakları

Bu vize türünde ise seyahatleriniz için 180 günden daha az konaklama hakkı tanınmaktadır. Eğitimini Çin’de sürdüren yakınlarınızı ziyaret etmek, yabancı uyruklu kişilerin eşlerinin ve çocuklarının ziyaret edilmesi, kardeşlerin, ebeveynlerin ve torunların ziyareti için gerekli olan başvuru türüdür. Akrabalık bilgilerinizin kurumlar tarafından onaylandığına dair belgelerin temini gerekecektir.

Ayrıca bu belgelerin dışında konsolosluğun ek belge talep etme hakkı bulunmaktadır. Tüm bu süreçler vizelerin sonuçlanma sürelerine etki etmektedir.

Ancak yapılan değerlendirmelerde herhangi bir aksaklığın bulunmaması durumunda sonuçlanma süreleri 7 ile 10 iş günü arasında değişecektir.

Konsolosluğun talep edeceği belgelerin hazırlanmasında Vize Bul yetkililerimiz sizlere daima yardımcı olacaktır. Seyahatlerinizi planladığınız tarihleri aşmamak için en erken süreçte belgelerinizi bizlere gönderebilirsiniz.

Bu sayede herhangi bir hataya yer vermeden evraklarınızın tamamlanmasını ve kuruma sunulmasını sağlayabilirsiniz. Vize ücretlerini öğrenmek, başvurularınızın hangi süreçte olduğunun yanıtını almak ve vize onayının ardından pasaportlarınızın adreslerinize teslim edilmesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Çin Öğrenci Vizesi, Çin X1 Vizesi

Öğrencilerin uzun süreli olarak Çin’de eğitim amacıyla bulunmak istediklerinde almaları gereken X1 vizesi hakkında tüm detayları paylaşmaya devam ediyoruz. Ofislerimiz aracılığıyla başvurularını hızla gerçekleştirebilecek olan kişilerin temsilcilerimizden alacakları bilgiler son derece faydalı olacaktır.

Email adreslerine düşecek olan güncel evrak listesini hazırlayarak ofislerimize ulaştıracak olan kişilerin eksikleri tamamlanacaktır. Böylece Konsolosluğun ek belge talebi ile vakit kaybetmenize neden olmadan adımlarınızı atmanıza olanak verilecektir.

Sizler de deneyimli ve profesyonel olan Vize Bul ekiplerimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde öğrenci vizelerini uzun süreli olarak nasıl alabileceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

Çin X1 Uzun Süreli Öğrenci Vizesi Evrakları

Bazı güncel evrakları hazırlayarak X1 öğrenci vizesini 180 günden fazla kalabilmek için aldığınızda ülkede gerçekleştirmeniz gereken bazı işlemler olacaktır.

Bu vize türünün onaylanması halinde ülkeye giriş yapabilir ve X1 vizesi ile oturum izni almak için başvurabilirsiniz.

Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi’nin yapacağı değerlendirmeler neticesinde ikamet izinlerinin alınması için gerekli adımlar hızlıca atılmış olacaktır.

Yukarıdaki belgeleri özenle hazırlamanız ve eksiksiz bir şekilde sunmanız halinde konsoloslukların gerekli değerlendirmeleri hızlı bir biçimde gerçekleştireceğini görebileceksiniz.

Sizler de vize alma ve onaylanma şansınızın yüksek olması için ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz. Eksiklikleri tespit edecek olan profesyonel ekiplerimiz sizleri en iyi şekilde yönlendirecektir.

Aksi halde ek belge talep etme hakkı bulunan konsolosluğun ileri tarihlere atması durumunda seyahatlerinizi aksatmak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için sizler de işini uzmanlıkla sürdüren şubelerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Çin X1 Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Başvurularınızı yaparken konsolosluğun tatil günlerini ve yoğun olduğu dönemleri göz ardı etmemelisiniz.

Bu konuda bir fikriniz yoksa, ekiplerimizin destekleri ile en uygun zamanlarda gerçekleştireceğiniz başvurular sayesinde büyük bir rahatlığı kazanabileceksiniz.

Tüm işlemlerin zamanında ve sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için sizlere daima destek olacağız.

Yaklaşık 10 iş günü içerisinde sonuçları elde etmeniz için sizlerle birlikte hareket edeceğiz. Doğru zamanı belirlemenizde sizleri asla yalnız bırakmayacağımızı görebileceksiniz.

Çin Öğrenci Vizesi Ücretleri Ne Kadar?

Her yıla göre ve başvuru yapacağınız şartlara göre değişebilen vize ücretleri hakkında güncel bilgileri elde etmek istediğinizde bizlere ulaşmanız gerekmektedir.

Randevuların alınmasından itibaren, vize onayı yanıtını alana dek geçecek süreçte faydalanacağnız hizmetlerin karşılığında toplamda ne kadar ücret ödeyeceğinizin hesabını çıkaracak olan ekiplerimiz sayesinde tüm adımlarınızı sağlamlaştırabileceksiniz.

Online olarak tüm sorunlarınıza yanıt verecek olan ekiplerimizle hemen iletişime geçebilirsiniz. Kargo ve kurye ile göndereceğiniz evraklarınızın kısa sürede ibrazı ve sonuçların tarafınıza bildirilmesinde profesyonel adımları atmış olacaksınız.

Sizler de soru işaretlerinizin yok edilmesinde kaliteli hizmetlerini göreceğiniz ofislerimizi, bulunduğunuz konuma göre arayabilirsiniz.

Çin Öğrenci Vizesi, Çin X2 Vizesi

Öğrenci vizesi alarak 180 günden daha az süreyle Çin’e gitmek isteyenlerin bazı prosedürlere göre hareket etmeleri gerekmektedir.

İçerisinde bulunduğunuz şartlara göre değişebilen evrak listesinin güncel halini elde edebilmek için Vize Bul merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Bu sayede işlemlerinizin eksiksiz bir şekilde sürdürüleceğini görebileceksiniz. Temsilcilerimiz sizlere kısa süreli X2 öğrenci vizesi ile ilgili tüm detayları profesyonelce aktaracaktır.

Kısa süreli Çin seyahatlerini öğrenci olarak ve eğitim amacıyla gerçekleştirmek isteyenlerin X2 vizesi almaları gerekmektedir. Ancak 180 günlük süreyi aşacak olmaları halinde ise X1 vizesi ile uzun süreli Çin seyahatlerini öğrenci olarak gerçekleştirebilmektedirler.

İşte sizler için mülakat ve ek belge talebi olmaksızın, Konsolosluğun ikna olacağı biçimde başvurularınızı gerçekleştirmenize olanak verecek hizmetlerimizden söz edeceğiz. Evraklarınızın eksiksiz bir şekilde sunulması ve doğru bilgileri içermesi sayesinde vize onayı alma ihtimalinizi artırabileceksiniz.

Kısa Süreli X2 Çin Öğrenci Vizesi Evrakları

En fazla 180 güne kadar konaklama ve eğitim hakkından faydalanma haklarını elde edebilmek için başvurularınızı şu evraklarla gerçekleştirmeniz istenmektedir:

Bu belgelerinizde eksiklerin olması veya bilgilerinizin birbiriyle örtüşmemesi gibi sebeplerden dolayı başınızı ağrıtacak süreçlerle karşılaşabilirsiniz.

Ancak böyle bir ihtimalin giderilmesi adına bizlerle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Çin öğrenci vizesini alabilmeniz için durumlarınızı değerlendirerek, eksiklerinizi tamamlayacak olan ekiplerimiz sizler için olumlu yanıt almanızı sağlayacak adımları atacaktır.

Sizler de mutlaka davetiyeleri elde ederek ve diğer belgelerle birlikte bizlere ulaştıracağınız dosyalarınızın sonuçlanmasını bekleyebilirsiniz.

Bu sürecin en kısa dönemde tamamlanması ve seyahatlerinizin başka bir tarihe ertelenmemesi için sizlere en kaliteli sunumları gerçekleştirecek olan danışmanlarımızdan faydalanmış olacaksınız.

Çin Öğrenci Vizesi Sonuçlanma Süresi ve Ücretleri

Vize Bul çalışanlarımıza sık sorulan sorular arasında yer alan vize ücretleri ile ilgili net bilgileri ancak başvuru tarihinizden kısa bir süre öncesinde aktarabilmekteyiz. Bunun nedeni ise fiyatların belirli faktörlere göre değişmesidir.

Bu nedenle yalnızca günler öncesinde bizleri aramalı ve ücretlere nelerin dahil edildiğine dair bilgileri almalısınız.

Sizler de başvurularınızda gerekli ödemelerin aksatılmadan yapılmasını takip edecek olan ekiplerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayede Çin öğrenci vizesi ücretlerini etkileyen durumlarla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz. Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde seyahatlerinize uygun başvuruları hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Evraklarınızın tam olarak sunulmasında etkili hizmetleri sergileyecek olan Vize Bul danışmanlarımız sayesinde konsolosluğun 7 iş günü içerisinde sonuçları aktarmasını bekleyebilirsiniz.

Bu sürenin uzamasına neden olan ek belge talebi ya da mülakat isteğinde bulunma hakkı olan konsolosluğun ikna olması ve böyle bir süreçle karşılaşmamanız için titizlikle hareket etmekteyiz.

Çin öğrenci vizesi ile ilgili tüm sorularınızı yöneltebileceğiniz danışmanlarımızın evraklarla, randevu ve başvuru işlemleriyle ilgili detayları aktaracağını görebilirsiniz.

Vize işlemlerinin sorunsuzca halledilmesinde sizleri bekleyen harika dönemlerin haberini veriyoruz. Pasaportlarınızın teslim alınarak adreslerinize ulaştırılması için hizmet veren çalışanlarımızın hoşgörülü ve samimi davranışları sayesinde asla zorluk çekmeyeceksiniz.

Çin Aile Birleşimi Q1, Q2 Vize İşlemleri

Çin’de yaşayan eş ve çocuklarınızla Aile birleşimi hakkından faydalanarak ülkede konaklama hakkını elde edebilmek için Q1 uzun süreli veya Q2 kısa süreli vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacağınız vize çeşidine göre evrakların değişebileceğini vurgulamaktayız.

Bu nedenle Vize Bul merkezlerimizle iletişime geçerek güncel bilgilerle başvuru yapmaya özen göstermelisiniz.

Sizler de temsilcilerimizle yapacağınız görüşmelerin ardından mail adreslerinize gönderilecek olan güncel evrak listesine göre hareket edebilirsiniz. Herhangi bir eksikliğin yer almayacağı dosyalarınızla konsolosluğun ikna olacağı biçimde adım atabilirsiniz.

Çin Q1 Vizesi Evrakları

Aile bütünlüğünün korunması amacıyla Çin’de yaşamını sürdürmek isteyen bireylere süresiz oturum hakkının tanınması için Q1 vizesinin alınması gerekmektedir.

Uzun süreli olarak aile bireyleriyle birlikte Çin’de konaklamak istediğinizde Vize Bul danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır.

Çin sınırları içerisinde ikamet etme hakkını elde etmenizi sağlayan Q1 vizesi sayesinde akrabalık bağlarınızın olduğunu ispat etmeniz halinde hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Çin Q1 vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra 30 günü aşmadan oturum izni başvurularınızı ülkede gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak öncseinde Çin uzun süreli aile birleşimi Q1 vizesini alabilmeniz için gerekli evraklara göz atacağız:

Çin sınırlarını aşmanızın ardından 30 gün içerisinde Yerel Halk Hükümet Emniyet Müdürlüğü Hudut Giriş ve Çıkış İdare Şubesi’ tarafından verilecek olan oturum izni için başvurularınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Çin Q2 Vizesi Evrakları

Bu vize türünü alarak Çin sınırları içerisinde 180 günü aşmayacak sürelerle konaklama hakkını elde edebilirsiniz.

Akrabalarınızın veya ailenizin, Çin’de oturum iznini elde etmiş olmaları halinde ziyaretlerinizi gerçekleştirebileceğinizi vurgulamaktayız. Vize Bul adreslerimiz sayesinde kısa süreli Q2 Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili evrakları toparlayabileceksiniz.

Çin Vizesi 2022

Çin, 2022 yılında ülkesini ziyaret etmek isteyen yabancı uyruklulardan vize istemektedir. Türkiye’den Çin’e gidecek kişilerin, 30 günden uzun süre kalmak istemeleri halinde vize alması zorunludur. Ancak 30 günü geçmeyecek seyahatler için vize zorunluluğu kaldırılmıştır.

Çin Konsolosluğu Telefon Numarası

Çin, eğitim, ticari, çalışma ve aile birleşimi gibi amaçlarla ülkesine gelecek kişilerden vize istemektedir. Vize başvurularını yapmak için Çin konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. İşlemlerin randevusuz tamamlanmasına izin vermeyen konsolosluğun telefon numarasını arayarak randevu talep edebilirsiniz. Konsolosluk numarası: 0312 446 42 48’dir.

Çin’ Seyahat Serbest Mi?

Çin, virüs salgınını atlatması ardından turist kabul etmeye başlamıştır. Türkiye’den Çin’e 30 günlük seyahat etmek için vize almak zorunlu değildir.

Çin Vizesi

Çin vizesi, ülkeye gidecek kişinin amacına göre verilmektedir. Seyahat, eğitim, çalışma veya aile birleşimi gibi farklı vize türler vardır. Bu vizelerden birini almak için Çin konsolosluğu web adresinde yer alan başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru için gerekli evraklarla birlikte vize merkezine giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu

Vize işlemleri Çin konsolosluğu ve konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize merkezleri tarafından yapılır. Çin konsolosluğu web sitesinde vize almak için gerekli evraklar, başvuru şartları ve başvuru formuna yer verilir.

Çin Büyükelçiliği Ankara Online Randevu

Çin vize işlemlerini tamamlamak için online randevu alabilirsiniz. Konsolosluk web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurmanız ve vize talep dilekçesini doldurmanız ardından randevu almanız mümkündür.

Çin Konsolosluğu Pasaport Sorgulama

Çin İstanbul Başkonsolosluğu, pasaport sorgulama hizmeti vermektedir.

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Çin vizesi almak için öncelikle ülkeye gidiş amacınıza uygun vize türüne başvuru yapmanız gerekir. Vize şartları ve istenen evraklar, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Çin konsolosluğu adresinde yayınlanan başvuru formunu doldurmanız ve gerekli evrakları vize merkezine teslim etmeniz halinde vize alabilirsiniz.

Çin Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Türkiye’de hizmet veren Çin konsolosluğu aracılığı ile ülkeye gidecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına seyahat amacına uygun vize verilmektedir.

Çin Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Çin Halk Cumhuriyeti’ni temsil eden Türkiye’de ki konsolosluk biriminde vize işlemleri normal koşulların yerine getirilmesi halinde 10 gün sürmektedir.

Çin Turist Kabul Ediyor Mu?

Çin Halk Cumhuriyeti ülkeye turistik, gezi ve kültürel amaçlı ziyaretler gerçekleştirilmesi adına turist kabul etmektedir.

VİZE EVRAKLARI