Çin Oturum Başvurusu

Çin Oturum Başvurusu

Çin Vizesi

Çin Oturum Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Çin oturum izni, Çin’de çalışmak için ve uzun süre ikamet etmek için alınan izindir. Bunlar için çeşitli belgeler istenmektedir. Bizden istenen tüm belgeleri herhangi bir eksiklik olmadan tamamlamalıyız. Aksi halde oturum izni verilmeyecektir.

Çin Çalışma Vizesi

Çin’de yasal olarak çalışabilmemiz ve yaşayabilmemiz için verilen vizedir. Çin Z Vizesi de denmektedir. Oturma izni alabilmemiz için gerekli olan bir vizedir. Vize işlemlerini başlatabilmemiz için Çin’de çalışacak olduğumuz firmadan çalışma iznini almamız gerek.

Çin Z Vizesi

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından bize verilen çalışma izni vizesidir. Çin’de çalışacak olduğumuz firma, bizim adımıza Çin Çalışma Bakanlığına başvurur. Bunun yanında sözleşmeyi, iş pozisyonunu ve net maaşımızı gösteren belgeleri hazırlar. Bizden de bazı evrakları tamamlamamızı ister.

İşe başlayabilmemiz için gerekli olan belgeler:

Başvurumuz 15-20 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Kabul edildikten sonra Çin konsolosluğu bizi mülakata çağırır.

Çin Z Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Çin vizesi için bizden bazı belgeler istenmektedir. İstenilen temel evrakların yanında ek olarak da bazı belgeler istenmektedir.

Temel evraklar:

İlave evraklar:

Ek olarak istenilen belgelerden birini sunmamız yeterli olacaktır.

Çin Oturum İzni Kaç Günde Çıkar?

İstenilen belgeleri eksiklik olmadan teslim etmemiz durumunda, 7 iş günü içerisinde izin çıkacaktır. Yapacak olduğumuz tek bir eksiklik bile kabul edilmeyecektir. Seyahat için de en az 1 ay öncesinden başvuru yapmamız, evrakları tamamlamamız için bize kolaylık sağlanacaktır.

Çin Oturma İzni Nasıl Alınır?

Çin oturum izni alabilmek için belediye onaylı davetiye Türk vatandaşlarının çalışacağı kurum tarafından gösterilmeli ve teyit ettirilmelidir.

Çin Vize Veriyor Mu?

Hususi, hizmet ve diplomatik pasaporta sahip olan vatandaşlar 30 güne kadar vizesiz olarak seni ziyaret edebilir. Sadece bordo pasaport sahiplerinden vize talep eder.

Çin’e Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Çin’e gitmek için gerekli olan para vize ücreti dışında tüm masrafları kapsamaktadır. Türk vatandaşlarının Çin’de kalacakları süre içerisinde yapacakları masrafları da banka hesabında bulundurulması gerekmektedir.

VİZE EVRAKLARI