Avusturya Vizesi Vize Başvurusu

Avusturya Vizesi Vize Başvurusu

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi Vize Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Vize Bul merkezlerimize ulaşarak Avusturya Schengen vizesine dair sıkça sorulan sorulara yönelik bu yazımızı hazırlıyoruz.

Böylece bilgi sahibi olmanızı ve başvurularınızda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ele almaktayız. Sizler de güncel bilgilerle donatılmak istediğinizde bizlerle iletişime geçebilir ve Schengen vizesi kapsamında hangi haklarınızın olduğuna dair yanıtları profesyonelce alabilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Nedir?

Kısa süreli vize türlerini kapsayan ve 180 günlük süreçte 90 günü geçmeyecek seyahatlerin yapılmasına olanak veren bir başvuru türüdür. Transit geçişler, turistik seyahatler, ziyaretler veya ticari amaçlarla Avusturya seyahatleri bu vize kapsamında değerlendirilmektedir.

Schengen Vizesinde Pasaportlar Nasıl Olmalı?

Pasaportlarınızın güncel olması ve en az 2 adet sayfasının yan yana boş olması gerekmektedir. 10 yıldan eski olmayan, yıpranmamış ve deforme olmamış pasaportlar geçerlidir. Buna göre diğer Schengen ülkelerine veya diğer ülkelere aldığınız vizelerin fotokopilerini sunmanız istenecektir.

Schengen Bölgesi Kaç Ülkeden Oluşur?

Avusturya’nın da içerisinde bulunduğu Schengen bölgeleri 26 ülkeyi kapsamaktadır. Schengen vizesi alan kişi, vize süresi bitmeden gerekli şartları tamamlaması halinde tüm Schengen ülkelerinde serbest dolaşım hakkını elde edecektir.

Avusturya Schengen Vize Başvurularını Nasıl Yaparım?

Kısa süreli vize başvurularınızda şahsen konsolosluğa gitmeniz gerekmediği durumlarda Vize Bul danışmanlarımız sayesinde işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Seyahat acenteleri veya yetkili ofislerin başvurularını kabul eden yetkili kurumların talep edeceği evrakları güncel bir şekilde hazırlamak son derece önemlidir. Vize Bul merkezlerimize ulaşmanız halinde;

Avusturya Schengen Vizeleri Ne Kadar Geçerlidir?

Tek girişli, çift veya çok girişli başvurularınıza göre değişen süreleri bulunmaktadır. 90 günlük süreç içerisinde ülkede ne kadar kalabileceğinizin ve giriş yapabileceğiniz sayıların başvuru formlarında belirtilmesi gerekmektedir.

Avusturya Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evrakların tesliminin ardından herhangi bir sorunun yaşanmaması durumunda 3 ile 10 iş günü içerisinde sonuçlar alınmaktadır. Ancak herhangi bir sorunun yaşanması ve konsolosluğun ikna olmaması durumlarında ek belge talep etmesi, bu sürelerin 21 güne kadar çıkmasına neden olacaktır. Bu nedenle sizler de Vize Bul aracılığıyla en uygun süreçlerde başvuruların gerçekleştirilmesini sağlamalısınız.

Avusturya Schengen Vize Formu Doldurmalı Mıyım?

Kişisel bilgilerinizi içerecek olan başvuru formunun mutlaka evraklarınızın arasında yer alması gerekmektedir. Konsolosluk böylece başvuru yapan kişi hakkında bilgi edinmektedir. Kimlik bilgilerinizin, seyahat amaçlarınızın ve buna benzer bilgilerin yer alacağı formun hatasız olması son derece önemlidir. Aynı zamanda fotoğraf kısmına biyometrik özelliklerde olacak şekilde kullanmanız gerekecektir.

Avusturya Schengen Vizeleri İçin Başvuruyu Hangi Süreçte Yapmalıyım?

Avusturya vize başvurularında dilerseniz 48 saat içerisinde sonuç almanızı sağlayan ekspres vize uygulaması mevcuttur. Ancak bu hizmetin ekstra ücretlere neden olabileceğini belirtmekteyiz.

Sizler de en az 15 gün, en fazla 90 gün içerisinde başvurularınızı gerçekleştirerek, tüm aksilikleri göz önünde bulundurmalısınız. Vize Bul danışmanlarımız sayesinde tekli veya çoklu girişlerinizle ilgili başvurularınızın kusursuzca gerçekleştirileceğini görebilirsiniz.

Avusturya Schengen Vizesi Evrakları Nelerdir?

Başvurularınızı turistik, ticari, ziyaret veya transit amaçlarla gerçekleştireceğinize almanız gereken kısa süreli Schengen vizeleri için pasaport, fotoğraf, başvuru formu, talep dilekçesi, davetiye, maddi gelir gösterir belgeler ve mesleki bilgilerinize ilişkin belgeleri ibraz etmeniz istenecektir.

Ayrıca seyahat sağlık sigortası poliçesi ile vize ücretlerinin güncel fiyatlar üzerinden ödenmesi ve belgelendirilmesi istenmektedir.

Avusturya Turistik Vize

Schengen vizesi kapsamında Avusturya vize türleri ile ilgili tüm sorunlarınızda başvurabileceğiniz adreslerden birisi olarak hizmet veriyoruz. Vize Bul merkezlerimiz sayesinde güncel evrakların listesini elde edebilir ve eksiksiz bir şekilde nasıl hazırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Sizler de temsilcilerimizle yapacağınız görüşmeler neticesinde vize başvurularınızdan kısa sürede onay alabilmek için titizlikle adım atabilirsiniz. Ancak son kararı verecek olan merci Konsolosluk/Büyükelçilik olmasından ötürü gelişmeler Vize Bul danışmanlarımız tarafından takip edilecektir.

Avusturya Turistik Vizesi Evrakları

Kişisel olarak veya tur halinde Avusturya’yı belirli süreliğine ziyaret etmek istediğinizde vize almanız gerekmektedir. Bu aşamada hem otel, hem de uçak rezervasyonlarınıza dair bilgileri ve belgeleri evraklarınızın arasında bulundurmanız gerekmektedir.

Avrupa’nın en zengin ülkelerinden birisi olan ve kişi başına 43 bin dolarlık milli geliriyle dikkatlerden kaçmayan Avusturya’yı ziyaret ederek kültürünü ve ekonomisini yakından inceleyebilirsiniz. Başkenti Viyana olan ülke, Alp dağlarına konumlanmıştır. Orta Avrupa ülkelerinden olan Avusturya’nın batısını İsviçre-Liechtenstein, doğusunu Slovakya -Macaristan, güneşini Slovenya ile İtalya, kuzeyini ise Almanya ve Çek Cumhuriyeti çepeçevre sarmaktadır.

Önemli bir şehri olan Viyana’da Avrupa’ya yönelik önemli katkıları görebiliriz. Kültürel zenginliğini yansıtmayı başaran şehirde özellikle müzik alanında değerli isimlerin yetiştiğini görmeniz mümkündür.

Dünyanın duyduğu müzisyenlerden olan Mozart bunlardan yalnızca birisidir. Ayrıca Mayıs ve Haziran aylarında düzenlenen Wiener Festwochen festivaline yoğun ilgi gösterilmektedir. Aynı zamanda müziği, çeşitli gösterileri ve tiyatro gibi sahneleri görebileceğiniz festivalde pek çok renkli kareyi yakalayabilirsiniz.

Sizler de en uygun zamanlarda Avusturya’da turistik etkinliklere katılmayı planlayabilirsiniz. Eğer kayak sporuyla yakından ilgileniyorsanız, tercihinizi kış aylarından yana yapmanız uygun olacaktır.

Ancak daha ılıman bir havayı tercih etmeniz halinde ise bahar aylarında seyahat etmek üzere vize başvurularınızı en erken tarihlerde başlatabilirsiniz. Vize Bul merkezlerimiz sayesinde danışmanlık hizmetlerinden kusursuz bir şekilde faydalanmanıza olanak veriyoruz.

Daha önce vize alarak 5 yıl içerisinde parmak izi ibrazında bulunan ve VIS etiketine sahip olan pasaportla işlem yapacak olan kişilerin adreslerimize ve konsolosluklara şahsen gelmelerine gerek bulunmamaktadır.

Kargo ile Avusturya turistik vizesi başvurularında bulunabileceğiniz evrakları bizlere yollayabilirsiniz. Tüm süreci başlatmak ve randevularınızın hızlı bir şekilde alınmasını sağlayabilmek için hemen bizleri arayabilirsiniz.

Avusturya Turistik Vizesi Evrakları Nelerdir?

180 günlük süreçte 90 gün konaklama ve turistik amaçlarla Avusturya’yı ziyaret etmenize olanak verecek olan turistik vizesi için başvurularınızı Vize Bul merkezlerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu sayede pasaport, başvuru formu, fotoğraf, maddi gelir bilgisi ve mesleğe dair belgeler, rezervasyon ve vize ücreti ile seyahat sağlık sigortası gibi aşamaları tamamlamanıza yardımcı olmaktayız.

Sizler de Avusturya’da çalışma veya diğer davranışları sergilemeden, vize amacınıza uygun bir şekilde davranarak turistik seyahatlerinizi gerçekleştirmek istediğinizde 3 ay öncesinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

En geç 1 ay öncesine kadar tüm işlemlerinizin bitirilmesinde katkısını göreceğiniz profesyonel çalışanlarımız sayesinde herhangi bir aksaklığın mevcut olmayacağını söyleyebiliriz. Evraklarınızın Almanca veya İngilizce dillerine tercümesinin edilmiş olmasına önem vereceğini belirtebileceğimiz Konsolosluğun beklentilerine uygun adımları atmaktayız.

Sizler de 6-14 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan vize başvurularınızın olumlu bir şekilde gelmesi için tek başınıza hareket etmek yerine, deneyimlerimizden faydalanabilirsiniz. Vize onayını almanız halinde dahi sınırda kontrolleri gerçekleştirecek olan yetkililerin reddetme hakkı bulunmaktadır.

Bu nedenle tüm belgelerinizi yanınızda eksiksiz bulundurmalı ve herhangi bir hataya yer vermeyecek şekilde adımlarınızı atmalısınız.

Gözünüzde bir hayli büyüttüğünüz zahmetli süreçlerin kısa sürede tamamlanması için tüm özveriyi göstermekteyiz. Tek yapmanız gereken şey Vize Bul şubelerimizden bizlere ulaşarak ekiplerimizle görüşmek olacaktır.

Avusturya Ticari Vize

Avusturya ile Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere baktığınızda yıllara göre ihracat ve ithalat oranlarında farklılıkları görebilirsiniz.

Bazı yıllarda % 3’lere kadar düşen oranların, sonrasında ise artmakta olduğunu görmekteyiz. Bu istatistikleri de değerlendirdiğinizde ticari amaçlarla Türk vatandaşlarının seyahat ettiği ülkelerden birisi olan Avusturya’da sizler de çeşitli etkinliklere katılmak isteyebilirsiniz.

Vize Bul olarak sizleri tüm süreçlerle ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Temsilcilerimiz sayesinde e-posta adreslerinize gönderilecek olan güncel evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Dikkatle okuyup inceleyeceğiniz Avusturya Ticari vize başvurularında sizlerden istenecek olan detaylara hakim olmanız gerekmektedir.

Sizler de ofislerimiz sayesinde randevularınızın hızla alınması ve başvurularınızın gerçekleştirilmesi aşamalarında en rahat süreçleri yaşayabilirsiniz.

Schengen vizeleri için VIS ibaresinin olması halinde 5 yıllık süreçte yeniden parmak izi ibrazı vermeyeceğinizden şahsen başvurmanıza gerek kalmayacaktır.

Bizlere tam olduğundan emin bir şekilde evraklarınızı hazırlayarak göndermeniz halinde işlemleriniz hızla gerçekleştirilecektir. Ayrıca evraklarınızda takıldığınız ve aklınızda soru işaretlerine yol açan durumlarla karşılaşmanız halinde en kısa srüede çözümleri elde edebilirsiniz.

Bizleri arayarak hangi illerde olduğunuzu belirtebiliriz. Böylelikle en uygun başvuru adresini sizlerle paylaşacağız. Gerek ofislerimize ulaşmak için bölgenize en yakın şubemizi öğrenebilir, gerekse evraklarınızın teslim edileceği kurumlarla ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Ayrıca her yıl değişen, vize türlerine göre farklılık görülen vize ücretleriyle ilgili de detaylı bilgileri aktarıyoruz. Buna göre hangi masrafları yapacağınızı, hazırlayacağınız belgelerin neler olacağını ve hangi süreçlerde başvurularınızın gerçekleştirileceğini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Avusturya Ticari Vize Evrakları

İşinizle ilgili çeşitli toplantıları gerçekleştirmek veya sözleşmelere imza atabilmek için kısa süreliğine Avusturya’da bulunmak istediğinizde ticari vize evraklarını hazırlamanız ve ofislerimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Bu sayede kısa sürede sonuçları alabileceğiniz kalitede hazırlıkların yapılmasını sağlıyoruz. 180 günlük süreçte en fazla 90 gününü Avusturya’da ticari amaçlarla geçirmenizi sağlayacak olan bu sonuçların olumlu gelmesine uğraşmaktayız.

Başvurularınızın 90 gün öncesinden başlanarak, son 30 gün kalana dek mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini vurgulamaktayız. Almanca ve İngilizce tercümeleri ile birlikte hazırlanacak olan evraklarınızda 6-14 iş günü içerisinde yanıtları alabilmeniz için titizlikle davranıyoruz.

Sizler de başvuru formu, talep dilekçesi, pasaport, fotoğraf, rezervasyon, sağlık sigortası ve vize ücretleri gibi evraklarla birlikte, mesleki durumunuzu ve masraflarınızı karşılayacağınızı ispat eden gelir belgelerinizi sunmanızın ardından, tüm süreçlerin kısa sürede tamamlanacağını görebilirsiniz.

Çalışan olmanız durumunda belgelerle bunu ispat etmeniz ve SGK giriş bildirgesi ile faaliyet belgelerini sunmanız gerekmektedir.

Ayrıca son 3 aylık maaş bordronuzun mutlaka başvuru formunuzda yer alması istenmektedir. Başvuru sahibinin şirket ortağı olarak başvurması halinde yine benzer evrakları hazırlamaları adına gerekli yönlendirmeleri gerçekleştiriyoruz.

Davet mektubunuzun bulunması ve masraflarınızın karşılanacağına dair resmi belgelerin ibraz edilmesi halinde fuar, sergi gibi katılımlarınızda ve diğer ticari faaliyetlerinizde sorunsuz bir şekilde seyahatlerinizi gerçekleştirmenize olanak verilmektedir.

Avusturya Ticari Vize Başvuruları

Avusturya’da bulunan şirketin davet mektubu üzerine diğer evrakları hazırlayarak başvurularınızı en kısa süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

Konsolosluğa hitaben yazılması gereken dilekçe metninde hangi tarihler arasında seyahatlerinizi gerçekleştireceğinizi belirtmelisiniz. Ayrıca ıslak imzalı ve kaşeli olarak sunmanız gereken evrakların orijinallerini ve fotokopilerini ibraz etmeyi unutmamalısınız.

Evrakların eksik veya hatalı olması durumunda yetkili kurumların mülakata çağırma veya ek belge talep etme hakkı bulunacaktır.

Bu doğrultuda gerekli tüm süreçleri kaliteli ve hatasız şekilde atlatmanız için yardımcı oluyoruz. Temin etmeniz gereken belgelerin güncel olması gerektiğinin altını çizmekteyiz.

Pasaportunuzda ve ücretlerle ilgili konularda tüm detayları elde edebilmek için bizlere ulaşabilirsiniz. Bu sayede ticari vize başvurularınızın ideal sürelerde sonuçlanması ve olumlu şekilde yanıt alınması halinde belirteceğiniz adreslere pasaportlarınızın gönderimini kusursuzca gerçekleştirmekteyiz.

Avusturya Kültürel Vize

Yabancı ülke vatandaşları tarafından Avusturya’ya kültürel ziyaretlerin yapılması amacıyla belirli sürelerde ziyareti kapsayan vize başvurularının yapılması gerekmektedir.

Kültürel faaliyetler kapsamında Avusturya’ya seyahat etmeniz gerektiğinde sizler de bu vize türünden faydalanabilirsiniz.

Tüm vize kategorilerinde farklı evrakların istenebileceğini göz ardı etmemelisiniz. Buna göre Vize Bul ekiplerimizi arayarak, başvuruyu yapacağınız vize türüne göre evrakları talep edebilirsiniz.

Başkonsolosluğun ek belge talebi veya vize reddi gibi olumsuz bir görüşüyle karşılaşmak istemediğinizde eksiksiz ve hatasız bir şekilde hareket etmelisiniz.

Kültürel faaliyetlerde, spor alanında düzenlenen müsabakalara katılımda ya da konferans amacıyla Avusturya’yı ziyaret etmeniz için 180 günlük süreçte 90 gün konaklama iznini verecek olan Avusturya Kültürel vize türünü inceleyebilirsiniz.

Sportif, kültürel faaliyetler ile kongrelere katılımları mümkün hale getiren bu onayı almanızın ardından ülkede farklı bir etkinliğe katılmanız söz konusu olmayacaktır.

Örneğin bu vize türü size Avusturya’da çalışma veya işe girme hakkını vermeyecektir. Aksi halde yetkili kurumların tespit etmesi neticesinde çeşitli cezai işlemlerin uygulanacağını unutmamalısınız. Ayrıca diğer ülkelere almak isteyeceğiniz vizelerde bu olumsuz tavrınız daima karşınıza çıkacak bir faktördür.

Avusturya vize başvurularınızda evraklarınızın hazırlanması için Almanca veya İngilizce dillerini tercih edebilirsiniz. Vize Bul merkezimiz, konsolosluğun talep ettiği bu iki dilde belgelerinizi sizler için hazırlayacaktır. Başvurularınızı ve randevu işlemlerinizi yaklaşık 90 gün öncesinde tamamlayacaktır.

En geç 30 gün süre kalana dek bu işlemler için hareket edilebilmektedir. Ancak seyahatinizin aksamaması adına, konsolosluğun yoğun çalıştığı dönemleri ya da tatil günlerini hesap ederek daha geç bir zamana bırakmamaktadır.

Seyahatinizin başlayacağı günden itibaren en az 1 aylık süreçte bu başvuruların tamamlanmasına özen gösterilmektedir. Evrakların yetkili adreslere ulaştırılmasının ardından 6 ile 14 iş günü içerisinde yanıtlar alınmaktadır.

Ancak kendinizi olumsuz durumlara karşı da hazırlamanız gerektiğini vurguluyoruz. Ofislerimizin süreyi kısaltma ya da sonucu kesin olarak olumlu şekilde alma yetkisi bulunmamaktadır.

Bu konuda karar vermeye yetkili kurumlardan gelecek yanıtlara göre hareket edilmektedir. Kısa süreli başvurularınızı yetkili acenteler aracılığıyla, uzun süreli başvurularınızı ise şahsen elçilik ya da konsolosluğa yapmanız gerekmektedir.

Avusturya Kültürel Vize Başvuru Evrakları

Gerçeğe uygun şekilde doldurulan vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport, fotoğraf, salık sigortası, vize ücreti, davetiye, rezervasyon bilgileri gibi belgelere yer verilmesi gerekmektedir. Ayrıca vize ücretlerinin güncel olarak Vize Bul adreslerimizden öğrenilebileceğini belirtmekteyiz.

Başvuru sahiplerinin iş durumlarına veya öğrenci olmalarına göre evrakların değişebileceğini unutmamalısınız. Ayrıca ev hanımlarının ve çalışmayan kişilerin başvurularında özellikle sponsor olacak kişilerle ilgili bazı farklı evraklar istenebilmektedir.

Spor etkinliklerine katılımlarda, Avusturya’da bulunan spor kulüplerinin davetiye göndermesi gerekmektedir. Bu hususta önemli detayları profesyonel vize uzmanlarımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Ziyaretlerinizi gerçekleştireceğiniz süreçlerin bitiminde ülkeyi terk ederek Türkiye’ye geri döneceğinizi ispat eden belgeleri sunmanız gerekmektedir. Gelirlerinizi gösteren belgelerle birlikte, sponsorunuz olacak kişilerin de hazırlaması gereken evraklar olacaktır.

Masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair istenen detaylı bilgileri hatasız ve eksiksiz şekilde sunmanız gerekmektedir. Başvuru sahibinin reşit olmaması halinde yasal velisi ile seyahati durumunda muvafakatname istenmektedir.

Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olması halinde birlikte seyahat edeceği kişinin de belgelerini sunması istenmektedir. Bu hususlarda dikkatinizi çekecek pek çok noktayı değerlendirmek üzere harekete geçecek olan ekiplerimizle iletişiminizi sürdürebilirsiniz.

Bu sayede kısa sürede Avusturya Kültürel vizesini almanız ve seyahatlerinizi tam zamanında gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır. Sizler de işinin ehli olan danışmanlık firmalarımızla hareket etmenizin çok daha faydalı olacağını görebileceksiniz.

Avusturya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Avusturya seyahatlerinizi ailenizi, akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek amaçlı gerçekleştirecekseniz, en uygun vize evraklarını toplamanızı sağlıyoruz. Bulunduğunuz şartlara, çalışma durumunuza veya kalacağınız süreye göre değişen bazı evrakları ve ücretleri ödemeniz halinde Avusturya Aile ve Arkadaş ziyareti vizesini sorunsuz bir şekilde almanızı sağlıyoruz.

Sizler de Vize Bul adreslerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edebilir ve mailinizi kısa sürede kontrol ederek bu talebinizin yerine geleceğini görebilirsiniz.

Bu sayede evrakları hangi dilde hazırlayacağınızdan, mesleki durumunuza ve gelirlerinize göre hangi evrakları hazırlamanız gerektiğine kadar pek çok aşamada sizleri memnun edecek sonuçlarla karşılaştırıyoruz.

Avusturya Aile ve Arkadaş Ziyareti Başvuru Evrakları

İlk olarak Avusturya’da bulunan yakınlarınızdan almanız gereken davetiye yazısı bulunmaktadır. Aksi halde kurumun işlemlerinizi başlatmayacağını söyleyebiliriz.

Orijinal olarak gönderilecek davet mektubunda tüm detayların yer alması gerekmektedir. 90 günü kapsayacak şekilde elde edeceğiniz bu davet yazısına istinaden seyahatinizin bir gün öncesi ve bir gün sonrası olmak üzere gerekli süreçlerde seyahat sağlık sigortanızı yaptırarak poliçenizi elde etmeniz gerekmektedir.

Seyahatiniz boyunca yanınızdan ayırmayacağınız belgeleri sizler için belirtecek olan Vize Bul danışmanlarımız sayesinde uluslararası geçerliliğe sahip olan belgelerle ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Avusturya’da bulunan yakınlarınızdan gelecek olan davet mektubu ile doğrudan seyahatlerinizi yapmanız mümkün değildir. Çünkü bu evrak bir vize türü olarak kabul edilmemektedir. Yalnızca bilgilerinizi destekleyip desteklemediğine ilişkin değerlendirmeler yapılmaktadır.

Bunun dışında Vize Bul merkezlerimizi arayarak elde edeceğiniz güncel evrak listesini hazırlamalı ve en erken 90 gün, en geç 30 gün kala başvurularınızı tamamlamalısınız. Bu sayede seyahatlerinizin yetişmemesine neden olacak faktörleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Ancak son 15 gün kaldığında yapacağınız başvuruların neticelenmesine dek geçecek sürede seyahatlerinizi aksatmak veya ertelemek zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte hazırlamanız gereken evrakların eksiksiz olmasına, birbiriyle tutarlılığına ve hatasız şekilde işlenmesine özen göstermelisiniz.

Başvuru vize formu, talep dilekçesi, pasaport, fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, özel araçlarla seyahatlerde ruhsal fotokopisi, uçuş yapacağınızda rezervasyon bilgileri, Konaklamanıza dair EVE davetiyesi ve seyahat sağlık sigortası gibi evrakları hazırlamanız istenecektir.

Ayrıca vize ücretlerinin başvuran kişinin durumuna, aldığı hizmetlere ve kalacağı sürelere göre değişeceğini unutmamalısınız. Kısa süreli seyahatlerde yetkili kurumların gerçekleştireceği başvurularda ve vize ücretlerinin ödenmesinde sizlere yardımcı oluyoruz.

Başvuru sahibi olarak çalışan olmanız durumunda maddi yönden masraflarınızı karşılayacağınızı belirtecek evraklara yer vermeniz gerekmektedir. Aynı şekilde mesleğinizi belirtmeniz veya şirket ortağı olan kişilerdenseniz faaliyetlerinize ilişkin belgeleri sunmanız istenecektir.

Öğrencilerin ve ev hanımlarının vize başvurularında sponsor olacak kişilere dair bilgilerin eksiksiz bir şekilde sunulması istenmektedir. Son 3 ayı kapsayacak şekilde hesap hareketlerinin ve maaş bordrosunun yer alacağı evraklarla ilgili olarak tüm sorularınıza adreslerimiz üzerinden yanıt bulabilirsiniz.

Avusturya Aile ve Arkadaş Vizesi Detayları

Çağrı merkezlerimizi aramanız halinde Vize Bul olarak tüm sorunlarınıza hızlı yanıtları vermekteyiz. Eksiksiz ve hatasız şekilde yapacağınız başvuruların büyük oranda olumlu sonuçlanması ve ek belge talebinde bulunulmaması adına titizlikle hareket ediyoruz.

Evraklarınızla ilgili randevu ve başvuru süreçlerinde sizleri yalnız bırakmıyoruz. Evraklarınızı bizlere kargo ile yollamanız halinde kısa sürede başvuruların gerçekleştirilmesinin ardından, olumlu yanıtların alınması halinde pasaportlarınızı teslim ediyoruz.

Herhangi bir sebepten ötürü Avusturya Konsolosluk/büyükelçilik tarafından olumsuz bir görüşün bildirilmesi veya vize reddi yanıtının verilmesi halinde ise kısa sürede çözümleri üreterek yeniden değerlendirilmesine olanak tanıyoruz.

Hizmetlerimize göz atarak daha fazlasını elde etmek istediğinizde bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 4-16 iş günü içerisinde sonuçlanması ön görülen vize başvurularınızda gelişmelerin olumlu ilerlemesine katkıda bulunmaktayız.

Avusturya Erasmus Vizesi

AB programı kapsamında üniversitelerin ve yükseköğretim kurumlarının birbiriyle işbirliği yapmasını mümkün hale getiren Erasmus programlarına katılmak isteyen kişilerin Avusturya şartlarını değerlendirmek üzere Vize Bul merkezlerimize başvuru yapabileceklerine değinmekteyiz.

Buna göre, ortak projelerin hayata geçirilmesi için gerçekleştirilen değişimlerde karşılıksız mali desteklerin sağlanması söz konusu olacaktır.

Avrupa’da bulunan eğitim kurumlarının kalitesini artırmak amacıyla, farklı kültürlerin de çalışmalarından faydalanılmasını kapsamaktadır. Buna göre yabancı dil eğitimlerinde, diploma programlarında veya öğrenci değişim programlarında dahil olmayan Erasmus için gerekli şartların değerlendirilmesini sağlayacak adımları şubelerimiz aracılığıyla atabilirsiniz.

AB üyesi olan ülkelerle birlikte, üye olmayan ancak ekonomik alan içerisinde dahil olan ülkelerin Türkiye Erasmus programı içerisinde yer aldığını belirtebiliriz. Başvuruları gerçekleştirebilmek amacıyla not ortalamalarınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Gideceğiniz üniversitede Erasmus programına dahil olabilmek için beyannamenin bulunması gerekmektedir. Başvuruların, seçimlerin ve sınavların gerçekleştirileceği tarihlerin takibi son derece önemli olacaktır.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından belirlenecek olan kriterlere göre yapılacak öğrenci seçmelerinde başvuruların kabul edileceği kriterler belirtilecektir.

Bu sayede alacağınız vizelerle uygun görülen süreçlerde dahil olabilir, daha sonra süreyi uzatmak amacıyla başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

3 aydan 12 aya kadar öğrenci değişim programından faydalanılmasına izin veren Avusturya Erasmus vizesinin süresi daha sonra uzatılabilmektedir. Başvuruların gerçekleştirilmesinin ardından 7-10 iş günü içerisinde vize yanıtlarınız alınmaktadır. Ancak 5 ay öncesinden yapılacak başvuruların değerlendirileceğini belirtebiliriz.

Erasmus programına dahil olacak öğrenciler hibe alması durumunda sponsor bulmaya ihtiyaç duymayacaklardır. Ancak Erasmus dışında eğitimlerin alınması halinde sponsor ihtiyacı olacaktır. Bu da sponsor olacak kişinin birinci dereceden yakınlığının bulunması ve finansal yeterliliğinin olması halinde geçerlidir.

Avusturya Erasmus Vize Evrakları Nelerdir?

Vize Bul merkezlerimizle iletişime geçmeniz halinde başvurularınızın kapsamlarının en iyi şekilde değerlendirileceğini görebilirsiniz. Eğitim, öğretim veya araştırma programlarına katılmak, Erasmus dışında eğitim programlarına dahil olmak veya öğretim görevlisi olarak başvuru yapmanızı sağlayacak adımları atmak istediğinizde mutlaka bizlerden fikir almanızı öneriyoruz.

Öğrenci olarak başvuran kişilerin belgelerini evrakların arasında bulundurmaları gerekmektedir. Ziyaretin amacını, geriye dönüş niyetini gösteren belgeleri ve inandırıcılığı yüksek olan sunumları yapmak gerekmektedir.

Ayrıca Erasmus dışında bir programa katılmak isteyen öğrencilerin sponsorluğunu aile bireylerinin gerçekleştirmesi gerekmektedir. Banka hesap dökümlerinin ve hesap cüzdanlarının orijinallerini sunmaya dikkat ederek belgelendirmeniz gerekecektir.

Hesabınızda bulundurmanız gereken tutarları, muvafakatname belgesini ve vize ücretlerine dair tüm detayları sizlere güncel bir şekilde aktarıyoruz. Kısa süreli seyahatlerinizi için 90 günü aşmayacak şekilde vize başvurularınızı gerçekleştirmenizin dışında, daha uzun süreli seyahatlerde konsolosluğa doğrudan yapacağınız evrak teslimi işlemlerinde sizlere daima yardımcı oluyoruz.

Ebeveynlerin sponsor olması durumunda işveren statüsünde, çalışan konumunda, devlet memuru veya emekli olması hallerinde ne gibi belgeleri ibraz etmesi gerektiğini açıklamaktayız. Maaş bordrosu, sponsorluk yazısı, banka hesap özetleri ve güncel son 3 aya ait bakiye bilgisinin bulunması gerekmektedir. Sponsorluğun şart olduğu durumlarda bakiyenin en az 4.000 TL tutarında olması yeterlidir.

Avusturya Transit Vize

Üçüncü bir ülkeye Avusturya üzerinden transit geçeceğinizde, kalacağınız sürelere ve bulunacağınız alanlara göre farklı prosedürlerin uygulanacağını görebilirsiniz. Buna göre sizler de Avusturya transit vizesi almak istediğinizde Vize Bul merkezlerimizi arayabilirsiniz.

Bu sayede hangi evraklarla başvurmanız gerektiğini sizlerle paylaşmaktayız. Vize sonuçlarını kaç günde alacağınızın yanıtını merak ediyorsanız, danışmanlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Vizeleri alabilmek için hazırlayacağınız evrakların güncel olması ve hatasız doldurulması gerekmektedir.

Bu doğrultuda ofislerimizle iletişime geçerek transit vize başvurularına dair tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bulunduğunuz illerden yardım alabileceğimiz şubelerimizi ve başvurularınızın yapılacağı konsolosluk/büyükelçilik adreslerini öğrenmeniz için sizlere destek olmaktayız.

Avusturya Transit Vize Evrakları Nelerdir?

Başvuru sahibinin Avusturya Konsolosluğu’na hitaben Türkçe dilinde Avusturya transit vize talebine ilişkin dilekçesini hazırlaması gerekmektedir.

Avusturya Transit Vize Başvurularında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Vize Bul olarak başvurularınızın gerçekleştirilmesi ve takibinde önemli bir rolü üstleniyoruz. Ancak sorumluluğumuz kapsamında yer almayan hususlarda sizleri en iyi şekilde yönlendirmekteyiz. Avusturya transit vize başvurularında bulunmak istediğinizde kararları yalnızca konsolosluğun vereceğini unutmamalısınız.

Konsolosluk değerlendirmeleri yaptıktan sonra vize onayı, ek belge, mülakat veya vize reddi yanıtlarını verebilmektedir. Olumlu bir şekilde sonuç almak istediğinizde sunduğunuz tüm evrakların seyahatinizi ispat edecek özellikte olmasına önem vermelisiniz.

Hazırlayacağınız evrakların kargoya verilmesinin ardından ofislerimize ulaşması halinde kısa sürede tüm gelişmelerden haberdar edileceğinizin altını çizmekteyiz.

Tüm eksiklerinizi ve hatalarınızı düzeltecek olan profesyonel ekiplerimiz sayesinde adımlarınızı hızlıca atabileceksiniz.

Gerekli randevuların oluşturulması, konsolosluğun uygun olduğu tarihlerin ve saatlerin belirlenmesi amacıyla görüşmelerin gerçekleştirilmesinde sizleri memnun edecek hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Avusturya transit vize başvurularınızda ilk aşamadan itibaren, sonuçları elde edene dek sizlere eşlik edecek olan ekiplerimizle tanışabilirsiniz.

Parmak izi ibrazını gerçekleştirmenizin zorunlu olduğu durumlarda sizlere daima destek olmaya devam edecek olan profesyonel kadromuzdan faydalanabilirsiniz. Başvuru ücretlerinin ödenmesinde güncel bilgileri elde etmenizin adreslerimiz sayesinde kolay olacağını görebileceksiniz.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen konsolosluğun ikna olmadığı durumlarda vize reddi vermesi halinde ne yapacağınızı merak ediyorsanız, bu sorunun yanıtını vermekteyiz.

Vize başvurularınızı tekrar baştan itibaren ve hatalı olduğunuz noktalardan arındırarak gerçekleştirmenizde sizlerle birlikte hareket etmekteyiz. Tüm sürecin takipçisi olan Vize Bul ayrıcalıklarından faydalanarak Avusturya vizelerinizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz.

Avusturya Şoför Vizesi

Yalnızca işinizle ilgili yolculukları yapabilmenize olanak veren Avusturya şoför vizesi alabilmek için hatasız ve doğru bilgilerle adreslerimize başvurmanız ve ekiplerimizin yönlendirmesiyle başvurularınızı yapmanız yeterli olacaktır.

Avusturya şoför vizesi başvurularınızın prosedüre uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde 6 ile 14 iş gününde sonuçlar elinize ulaştırılacaktır.

Ancak başvuru yapacağınız seyahat türüne ve bazı özelliklerine göre bu sürenin uzayabileceğini unutmamalısınız. Başkonsolosluğun ek belge talep etmesine fırsat vermeyecek şekilde ve titizlikle adımlarınızı atmanız halinde geri dönüşü çok daha iyi olacaktır.

Vize Bul merkezlerimiz sayesinde almak istediğiniz vize türüne göre başvurularınızın usulüne uygun şekilde gerçekleştirileceğini görebileceksiniz.

Buna göre bizleri aramanız halinde şoför vizesi için güncel evrak listesinin mailinizde yer alacağını görebilirsiniz. Sizleri bekleyen kaliteli hizmetlerimizden faydalanmak için telefonlarımızdan veya eposta adreslerimizden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Avusturya Şoför Vizesi Gerekli Evraklar

Başvuru sahibi tarafından hazırlanacak olan vize formu ve vize talep dilekçesinin tamamlanması gerekmektedir. Konsolosluğa hitaben yazacağınız talep dilekçesinde seyahat amacınıza açıkça yer vermeniz gerekmektedir. Avusturya vize formuel yazısı ile büyük harflerle ve gerçeğe uygun şekilde doldurulmasına özen göstermeniz gerekecektir.

Şoför vizesi almak isteyenlerin Vize Bul merkezlerimize gönderecekleri evraklar arasında pasaportlarının bulunması gerekmektedir. Ancak pasaportlarda bazı şartların tam olmasına dikkat edilecektir.

Örneğin seyahat bitiminden itibaren 3 ay daha geçerli olması bu şartlardan birisidir. Ayrıca pasaportun 10 yıldan eski olmamasına özen gösterilmelidir.

Bu sayede güncel olan pasaportlarınızla işlemleri gerçekleştirirken, eski aldığınız vizelerin fotokopilerini de mutlaka eklemeniz gerekmektedir. Bu sayede mevcut pasaportunuzdaki eski vizelerin de fotokopileri dahil edilerek dosyaya eklenmelidir.

Fotoğraf özelliklerinin 2 adet biyometrik olması gerekecektir. Beyaz arka fonda, aydınlık bir şekilde çekilmiş bu fotoğraflarda ölçülerin tam olması önemlidir.

Ayrıca fotoğrafların Eve ve GVE belgelerinde bulunması istenecektir. Kişilerin şoför vizesi alırken, tıpkı diğer vize türlerinde olduğu gibi seyahat sağlık sigortası ile vize ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Aynı zamanda şirketin garanti belgesi ile işverenden istenecek evrakların da tam olmasına dikkat edilecektir.

Böylelikle işverenin açık adresinin, telefon ve iletişim bilgilerinin, statü ve izin gün sayısının, imzalayan yetkili isim ve görevinin, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirklüleri ve ihracat iznini gösteren c2 belgesinin dosyada hazır olması istenmektedir.

Çalışanların son 3 aylık maaş bildirimleri ile SGK işe giriş bildirimlerinin yapılması, seyahat planlarının detaylı bir şekilde aktarılması, ulusal ve uluslararası geçerliliği bulunan ehliyet belgesinin mevcut olması durumunda Avusturya şoför vizesi başvurularında herhangi bir problem yaşanmayacaktır.

Avusturya Vize Veriyor Mu?

Avusturya vize verir. Vize verme sistemi pasaport, süreç ve bunun gibi etmenleri göre değişir.

Avusturya Vize İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

Avusturya vize işlemleri haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde yapılır.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

Avusturya’da D Tipi vize, uzun süreli olarak Avusturya’da bulunacak kişilerin alması gereken vizedir.  D tipi vize diğer bir ifade ile ulusal vizedir.

VİZE EVRAKLARI