Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

Avusturya Vizesi

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Avusturya vizesi kategorisinde başvurularınızı iletmek için isterseniz bireysel olarak talebinizi iletebilirsiniz dilerseniz de aracı kurumlardan destek alabilirsiniz. Aracı kurumların tercih edilmesi durumunda tüm başvuru adımlarının bu kurumların yetki alanında tamamlanması mümkün kılınmaktadır. Daha önceki başvurularında ret yanıtı alan kişilerin özellikle bu firmaları tercih ederek büyük ölçüde işlem alkışını kolaylaştırması tavsiye edilmektedir.

Avusturya

Avusturya Orta Avrupa’da tarihi bağlar konusunda oldukça iç içe olduğumuz bir ülkedir. Bir kara ülkesidir. Denize kıyısı bulunmamaktadır. Sunmuş olduğu tarihi ve kültürel ortam sayesinde her sene on binlerce turisti kendine çektiği de görülmektedir.  Başkenti Viyana olan bu ülkeye giriş aşamasında sıkı güvenlik denetimlerinden geçirileceksiniz. Vize onayı almanızın sonrasında tarih, kültür ve doğal güzellikler bakımından Avrupa’nın vazgeçilmez noktası olan bu ülkeyi rahatlıkla gezebilirsiniz.

Avusturya vize başvuru adımlarının aile birleşimi, turistik, eğitim ve çalışma izni gibi seçenekler üzerinden tamamlanmasına imkan verilmektedir. Giriş amacınız ile daha sonrasında içerisinde bulunduğunuz aktivitelerin uyum içerisinde olması gerekmektedir. Örneğin turist vizesi ile giriş yapmanızın sonrasında çalışmak için başvuruda bulunmanız mümkün olmayacaktır. Avusturya vize işlemlerini tamamlarken, turistik vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin klasik olarak evrakların sunulmasına ek olarak uçak bileti ve otel rezervasyon bilgilerini de sunması istenmektedir. Bu şekilde ülkeye ne zaman giriş çıkış yapılacağı ve nerde kalacağınız hakkında da fikir sahibi olunacaktır. Her vize türüne göre temin etmeniz gereken belgelerde değişimler söz konusu olabilmektedir.

Avusturya vizesi alırken hem başvuru formlarının doldurulması sürecinde hem de başvuru için gerekli olan evrakların temin edilmesi ile alakalı olarak çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu verilerde en ufak bir eksikliğin olması başvurunun ret yanıtı almasına neden olabilmektedir.

Avusturya Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya vizesi gerekli evraklar derlenirken kişilerin sunacakları pasaportun güncel tarihli olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Pasaportun geçerlilik tarihi ile alakalı en ufak bir sorunun olması durumunda ret yanıtı almanız söz konusu olabilmektedir.

Avusturya vizesi gerekli evraklar derlenirken kişilerin pasaport işlemlerine dair tüm kontrolleri vize başvurusunun hemen öncesinde tamamlaması istenmektedir. Avusturya vizesi başvuru adımlarının yerine getirilme süreci içerisinde pasaporttan kaynaklanan bir usulsüzlük olması, tespit edildiğiniz anda sınır dışı edilmenize neden olabilir. Özellikle yaşanan son güvenlik sorunlarının akabinde kişilerin sundukları tüm bilgi ve belgelerin detaylı şekilde incelemeye alınmasına karar verilmiştir.

Avusturya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar arasında her iki çiftin de kimlik adres bilgileri temel öneme sahiptir. Sadece başvuruda bulunan kişi değil aile birleşimi başvurusunun temel öğesi olan Avusturya vatandaşı olan eşe dair de bilgilendirme sunulmalıdır.

Avusturya aile birleşimi gerekli evraklar arasında ya da belgelere dair bir eksiklik olması durumunda ret yanıtı alma olasılığınızın oldukça yüksek olduğu da belirtilmelidir. Tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz bir biçimde temin edilmesi aracı kurumlardan destek alabilirsiniz. Aile birleşimi gibi prosedürleri daha çeşitli olan vizeleri talep ederken, danışma firmalarından destek almak sizin için süreci daha kolay ve verimli bir hale getirecektir. Firmalar her bir başvuru adımından vize taleplerinin tamamlanmasına kadar iletişim numaraları üzerinden size gerekli bilgilendirmeyi sunacaktır.

Avusturya vizesi çeşitleri arasında kapsamlı araştırmalara tabi olan seçeneklerin başında aile birleşimi gelmektedir. Bu durumun vatandaşlık talebi ile karıştırılmaması gerekir. Bir Avusturya vatandaşı ile evlenmek, size sadece oturum iznini alma aşamasında kolaylık sağlayacaktır. Vatandaşlık talep etmek için ise ülkede 5 sene boyunca ikamet eder durumda olmanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde vatandaşlık başvurusunu sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Vatandaşlık başvurusu sürecinde kültürel entegrasyona büyük önem verilir. Bilhassa ülke diline belirli biri seviyede hakim olduğunuza ilişkin de bilgilendirme sunmanız talep edilir. Onay alan kişilerin ülkede devlet tarafından sunulan, dil kurslarına katılımı da taahhüt etmesi gerekmektedir.

Avusturya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya çalışma vizesi talep adımlarında başvuru formunuzu eksiksiz doldurmalısınız. Vize başvuru formunun içeriği başvuruda bulunacağınız vize türüne göre değişim arz edebilmektedir. Konsolosluğun internet sitesi üzerinden evrakları derleyebilirsiniz. Avusturya çalışma vizesi gerekli evraklar sunulurken aynı zamanda maddi duruma ilişkin de kesin bir bilgilendirme talep edilmektedir. Aylık kazancınız, mal varlığınız, hesap ekstreniz talep edilebilir. Avusturya çalışma vizesi gerekli evraklar arasında seyahat ve sağlık sigortanıza ilişkin de bilgilendirmenin bulunması gerekmektedir. Bu şekilde ülkeye giriş yapacak olan kişilerin kamuya yük olmayacağının da kanıtlanması sağlanmaktadır.

Avusturya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Avusturya öğrenci vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin eğitim durumlarını yansıtacak olan tüm verilerin sunulması gerekmektedir. Hangi okuldan kabul aldığınız, okulunuzun eğitim dilinde yetkinliğinizin olup olmadığı, ülkeye giriş yapılmasının sonrasında eğitim masraflarının nasıl karşılanacağı gibi detayların da kesinlikle sunulması gerekmektedir. Avusturya öğrenci vizesi gerekli evraklar kapsamında kişilerin özellikle kabul aldıkları okuldan davet mektuplarını sunmaları gerekmektedir. Bu davet mektubu sayesinde ülkeye girişiniz için okulunuzun kefil olduğunun da farkında olmalısınız. tüm ayarlamalar yapılırken global olarak etki altına alan pandeminin tüm bu koşulları nasıl etkileyeceğine dair de bilgi sahibi olmalısınız.

Öğrenci vizesi, çalışma vizesi ve turistik amaç ile ziyaret vizesi gibi hususların kesinlikle pandemi koşulları da göz önünde bulundurularak ayarlanması gerekmektedir. Bu aşamada kişilerin ülkelere giriş çıkışlarının pandemi kısıtlamaları ile beraber sınırlanabileceği görülmektedir. Kişilerin giriş adımının hemen öncesinde aşı sertifikası da talep edilmektedir. Bu aşı sertifikasını sunamayacak olan kişilerin son 6 ay içerisinde Covid 19 geçirerek atlattıklarına ilişkin bilgi sunmaları da yeterli olacaktır. Danışmanlık firmalarından destek almanız durumunda salgın sürecinin vize başvuru adımları ya da seyahatlerinizi nasıl etkileyeceğine ilişkin de bilgilendirme almanız mümkün kılınacaktır. Sizin için gerekli olan tüm ayarlamalar konunun uzmanı olan ekipler tarafından yerine getirilecektir. Salgın sürecine dair sorun yaşanmaması için tüm önlemler alınmıştır. Ülkemize giriş aşamasında henüz bir aşı zorunluluğu söz konusu değildir. Fakat giriş sürecinde PCR testi yaptırarak negatif olduğunun kanıtlanması talep edilebilmektedir. Ülkeler kendilerine uygun olan prosedürler ile salgının geniş alanlara yayılmasının önüne geçmeyi hedeflemektedir.

Avusturya Vizesi Ücreti

Avusturya vizesi ücreti ödeme adımlarınızı tamamlamadan vize başvurunuzun onaylanması maalesef ki mümkün olmayacaktır. Vize başvurunuzun yapılması ve değerlendirmeye alınması için harcı ödemeniz gerekmektedir. Harç tutarında senelik olarak değişimler söz konusu olabilmektedir. Bunun için öncelikle senelik artış kontrol edilmeli ve daha sonrasında ödeme yapılmalıdır. Ödeme adımının hemen akabinde size bu aşamanın başarı ile tamamlandığını belirten makbuzunuzu da saklamanız gerekmektedir.

Avusturya vizesi ücreti eğer başvurunuz ret yanıtı alırsa yanacaktır. Ret yanıtı alan kişilerin başvuru sırasında yatırmış oldukları harç tutarının iadesini talep etme hakları da bulunmamaktadır. Avusturya vizesi için yeniden başvuruda bulunmanız durumunda harcı yeniden ödemeniz gerekmektedir. Ödeme sürecinde pasaport için aynı durum söz konusu değildir. Pasaport defter bedeli ve pasaport harcını yatırmanızın hemen sonrasında pasaport almaktan vazgeçerseniz, pasaport için yatırmış olduğunuz tutarın size iade edilmesini mümkün kılabilirsiniz. Ayrıca öğrencilerin pasaport harcı ödemesi talep edilmemektedir. Yeşil pasaport sahiplerinden de harç istenmemektedir. Sadece defter bedelinin ödenmesi yeterli olacaktır. Bu şekilde fiyata dair sunulan avantajların farkında olarak başvurularınızı şekillendirmelisiniz.

Avusturya Vizesi Aile Birleşimi

Avusturya vizesi kategorisinde başvuru süreçleri incelendiği zaman en kapsamlı prosedürlerin aile birleşimi kategorisinde geçerli olduğu görülmektedir. Avusturya vizesi aile birleşimi başvurunuzun iletilmesinin sonrasında ortalama 90 gün içerisinde başvurunuzun sonuçlanması sağlanacaktır. Normal vize türlerinde yanıtlar 4 hafta içerisinde verilirken prosedürleri çok daha karmaşık olan aile birleşimi seçeneklerinde bekleme süresi 90 güne kadar çıkabilmektedir.

Avusturya vizesi aile birleşimi talep adımlarının sonuçlanmasını takip edebilmek için size bir referans numarası da verilecektir. Bu referans numarası üzerinden başvurunuzun ne konumda olduğuna dair de bilgi alabilirsiniz. Vize başvurularında bekleme süresi pandemi sebebi ile uzayabilmektedir. Tüm bu gecikmeleri dikkate alarak başvurunun tamamlanması daha verimli olacaktır. Aile birleşimi başvuru aşamasında Avusturya vatandaşı olan eşin bu vatandaşlığı nasıl kazandığına ilişkin de bilgilendirme talep edilecektir. Ayrıca aile birleşimi başvurusunda bulunan yabancı ülke vatandaşının kendi uyruğunun ait olduğu ülkede kalıp kalmadığı da analiz edilmektedir. Yaşanan güvenlik sorunları sebebi ile bir aksaklığın meydana gelmemesi için gerekli olan tüm tedbirler eksiksiz bir biçimde alınmıştır.

Avusturya Çalışma Vizesi

Avusturya vizesi kategorisinde son senelerde en sık talep gören unsurların başında çalışma vizesi gelmektedir. Çalışma vizesi olmaksızın ülkede istihdam edilmeniz mümkün olmayacaktır.  Bu şekilde istihdam edilen kişilerin tespit edildiği anda direkt olarak sınır dışı edileceği de bildirilmelidir. Kaçak işçi çalıştıran kurumların da anında yasal ve idari soruşturmalara tabi olacağının belirtilmesi gerekmektedir.

Avusturya çalışma vizesi başvuru adımlarında hangi okuldan mezun olduğunuz, hangi firmadan onay aldığınız, daha önceki iş deneyimleriniz hakkında bilgi vermelisiniz. Bu aşamada onay aldığınız firmanın kesinlikle size davet mektubu göndermesi gerekmektedir. Davet mektubu almak vizenin onaylanmasını çok daha kolay hale getirecektir. Avusturya çalışma vizesi talep etmeden istihdam edilen kişilerin kendi özlük haklarını korumak için bir fırsatları olmayacağının da bildirilmesi gerekir. Normal koşullarda işten çıkarılma gibi durumlarda devlet işsizlik yardımı verir. Buna ek olarak iş kazalarında da devletin sunduğu imkanlardan istifade edebilirsiniz. Kaçak olarak çalışan kişilerin bu özlük haklarını elde etmelerine imkan verilmeyecektir.

Avusturya İş Arama Vizesi

Avusturya iş arama vizesi almak isteyen kişilerin hangi alanda yetkin olduklarına dair ülkeyi bilgilendirmeleri gerekmektedir. Hangi okulun hangi bölümünden mezun olunduğuna dair bilgilendirmenin sunulması gerekmektedir. Avusturya iş arama vizesi talep ederken kişilerin özellikle daha öncesinde bir Avrupa ülkesinde iş deneyimi olan kişilerin Avusturya’da onay alması daha kolay olacaktır. Bu iş deneyimini belgeleyerek referans mektupları aracılığı ile kanıtlamanız onay alma ihtimalini de artıracaktır. Avusturya vizesi talep edilirken hali hazırda bir kurumdan onay alarak çalışma başvurusu yapmak iş arama vizesi almaktan çok daha kolay olacaktır. Bu nedenle başvuru adımlarını önceden tamamlayarak kadronuzu kesinleştirmek size büyük fayda sağlayacaktır.

Avusturya Eğitim & Erasmus Vizesi

Avusturya eğitim & Erasmus vizesi almak isteyen kişilerin başvuru adımlarını okulların Erasmus Ofisleri ile koordineli bir biçimde tamamlaması gerekmektedir. Avusturya eğitim & Erasmus vizesi başvuru adımlarında hangi okuldan kabul alındığı, hangi hibe programına dahil olunduğu, Türkiye’deki eğitim bilgileri gibi hususların her bir detayının eksiksiz bir biçimde sunulması gerekmektedir.

Avusturya vizesi talep edilirken öğrenci olarak giriş yapmanın diğer kategorilere göre daha kolay olduğunun da ayrıca belirtilmesi gerekir. Bilhassa Avusturya tarafından öncelikli alan olarak belirlenen hususlarda eğitim almak için başvuruda bulunan kişilerin vize alma adımları daha kolay şekilde tamamlanacaktır.

Avusturya Vize Reddi

Avusturya neden vize vermiyor; vize başvurularında usulsüzlük yapılması, başvuru formunun eksik doldurulması, başvuru aşamasında sorun yaşanması ret yanıtı almanız için yeterli gerekçeler olarak görülmektedir. Avusturya D vizesi kaç günde çıkar; ret yanıtı almadan başvuruların tamamlanması durumunda ortalama 4 haftalık bir zaman dilimi içerisinde başvuru aşamasının yerine getirilmesi için imkan verilmektedir. Avusturya vize reddi sorunu yaşayan kişilerin biri sonraki başvurularında konunun uzmanlarından destek almaları daha verimli olacaktır. Bu şekilde tüm adımları eksiksiz yerine getirerek başvuru süreci tamamlanacaktır.

Avusturya vize reddi alan kişilerin vize için yatırmış oldukları harcın iadesini talep etmelerine imkan verilmeyecektir. Vize reddi ile beraber harcınız da yanmış olur. Bir sonraki başvuruda yeniden yatırmanız gerekmektedir. Avusturya vizesi başvurusu reddedilen kişilerin konsolosluk tarafından belirtilen gün ve saat aralığında reddi itiraz başvurusunu tamamlamanıza da imkan verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile beraber vize başvurunuzun yeniden değerlendirmeye alınması mümkün kılınır.

Avusturya Vizesi Kaç Haftada Çıkar?

Pandemi sürecinin de etkisi ile vize alma işlemleri 4 haftaya kadar uzayabilmektedir.

Avusturya Vize Başvuru Formu Nasıl Temin Edilir?

Avusturya konsolosluğu aracılığı ile vize başvuru formunu temin edebilirsiniz.

Avusturya Vize Başvurusu Sırasında Pasaport Talep Edilir Mi?

Vize başvurusu sırasında kesinlikle güncel tarihli geçerliliği devam eden pasaportunuzu sunmanız gerekir.

VİZE EVRAKLARI