Avusturya Vize Form ve Dilekçe

Avusturya Vize Form ve Dilekçe

Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Form ve Dilekçe

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Avusturya vizesi, Türkiye’de bulunan Avusturya Büyükelçiliği aracılığıyla ve çeşitli kurumlar aracılığıyla alınabilmektedir. Birkaç farklı tipe sahip olan Avusturya vizesi, ziyaret amacını göre belirlenmekte olup, randevu ve alım süresi ortalama 1 ayı bulabilmektedir.

Bu vizeye başvuru için, her vize çeşidinde olduğu gibi gerekli başvuru formunu doldurmak gerekir. Sizin de sitemiz üzerinden veya Avusturya Büyükelçiliği resmi adresi üzerinden ulaşabileceği Avusturya vize formu, tamamen doldurulmalıdır. Online olarak doldurmanız gereken bu formu, ayrıca ıslak imza ile de imzalamanız gerekmektedir.

Başvuru Formu Neden Gerekiyor?

Vize başvurunuzu resmiyete dökebilmeniz için gerekli olan bu başvuru formu, büyükelçilik tarafından vize işlemlerinin başlatılabilmesi için önemlidir. Sizinle ilgili birçok bilgiyi içeren bu form, imzanızı da taşıdığından dolayı resmi bir belge niteliğindedir.

Başvuru Formunda Yer Alması Gereken Bilgiler Neler?

Doldurulması zorunlu olan birçok alanın bulunduğu başvuru formunda, tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz. İnternet sitemiz üzerinden indirebileceğiniz bu formda, ayrıca size sunulan taahhütnameyi de incelemeli ve imzalamalısınız

Başvuru formunda sizden istenen temel bilgiler ise şu şekilde;

Ayrıca form içerisinde pasaportunuz ile ilgili doldurmanız gereken alanlar da bulunuyor.

Formu Doldururken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Size verilen bu formu doldururken, tüm sayfaların tam olduğuna ve her sayfayı detaylı olarak okuduğunuza emin olmalısınız. Ayrıca tüm alanları da eksiksiz ve kendinize göre doğru bir şekilde doldurmalı, herhangi bir yanlış bilgi vermemelisiniz. Vereceğiniz yanlış bir bilgi vize onayınızın sekteye uğramasına ya da reddine neden olabilir.

Formu Nereden Edinirsiniz?

İnternet sitemiz aracılığıyla tek tık ile edinebileceğiniz bu başvuru formunu, kolay bir şekilde indirebilir ve doldurabilirsiniz. Ayrıca İnternet sitemiz üzerinden başvuru formuna eklemeniz gereken biometrik fotoğrafın özelliklerine ve örneklerine, başvuru dilekçe örneklerine ve çeşitli örneklere de ulaşabilir; başvurunuzu çok daha kolay bir şekilde yapmak için bilgi edinebilirsiniz. Avusturya vize evrakları için tıklayınız.

VİZE EVRAKLARI