Avusturya Vize Evrakları Tam Liste

Avusturya Vize Evrakları Tam Liste

Avusturya Vizesi

Avusturya Vize Evrakları Tam Liste

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Avusturya seyahatlerinizi planladığınız aşamada sizleri hangi süreçlerin beklediğini öğrenmek ve güncel evrak listesine ulaşmak için Vize Bul merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede sizler için harekete geçecek olan ekiplerimizin mail adreslerinize gönderecekleri güncel listeyi hazırlamanız istenecektir.

Hangi amaçlarla ve ne kadar süreyle Avusturya’ya gitmeyi istediğinizi bizimle paylaşmanız halinde evraklarda herhangi bir eksikliğin olmayacağını söyleyebiliriz.

Mesleki durumunuza, iş ve statünüze, gelirlerinize ve seyahat amacınıza göre farklı prosedürlerle karşılaşabileceğiniz Avusturya kısa süreli ve uzun süreli seyahatlerde hangi işlemleri gerçekleştirmeniz gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz.

Kısa süreli olarak yapacağınız seyahatlerde turistik, ticari, ziyaret veya şoför vizesi gibi taleplerinizi iletebilirsiniz. Sitelerimizde mevcut olan bilgilerle ve ofislerimizi arayarak daha fazlasını elde ederek harekete geçebilirsiniz.

Avusturya Gerekli Evraklar Listesi

Yukarıdaki bilgilere göre tüm başvuru türlerinde ortak olabilen evrakları merak ediyorsanız, bazı detayları aktaracağız.

  1. Pasaport, biyometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, şirket yazısı ve şirket evrakları ile SGK giriş bilgisi ve hizmet dökümleri, son 3 aylık gelir belges, en az 8.000 TL’lik bakiyeli banka hesap özeti ile rezervasyonlarınıza dair belgeleri bulundurmanız gerekecektr.
  2. Tüm belgelerin güncel olarak hazırlanması ve internetten temin edilecek olan belgelerin detaylı listesi sizlerle paylaşılacaktır. Otel ve uçak rezervasyonlarınızın yaptırılmış olması yeterli olup, satın alma işlemlerini vize onayı alana kadar gerçekleştirmemenizi tavsiye ediyoruz.
  3. Başvuru sahibinin iş durumuna veya işsiz olmasına göre hazırlanacak birtakım belgelerle birlikte vize formu hazırlanmalıdır. Buna göre seyahat amacının dışına çıkmayacağınızı vurgulamanız ve belgelendirmeniz istenecektir. Ayrıca vize başvurusunu hangi kategoride yapıyorsanız, bunun dışında bir faaliyette bulunmamanız gerektiğini vurgulayacağız.
  4. Öğrencilerin, emeklilerin, çiftçilerin, memurların ve işsiz olanların farklı şekilde hazırlayacakları Avusturya vize evrakları için sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.
  5. Turist olarak, ticari veya ziyaret amaçlı Avusturya seyahatlerinizde ve daha fazlasında gerekli tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.
  6. Ayrıca Avusturya’ya kültürel ya da şoför olarak gerçekleştireceğiniz seyahatler için ayrı kategorilerde değerlendirileceğinizi göz ardı etmemeniz gerekmektedir.
  7. Erasmus kapsamında veya bunun dışında eğitim faaliyetlerinde, çalışma veya oturum izni gibi uzun süreli başvurularınızda doğrudan konsolosluğa gerçekleştireceğiniz evraklar için sizleri bilgilendiriyoruz.
  8. Vize ücretlerinde yansıtılacak değişiklikleri ve vize sonuçlandırma sürelerindeki farklılıkları yakından gözlemlemek istediğinizde hemen Vize Bul şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz. Avusturya vizesidetayları için tıklayın.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

Avusturya’da 180 günden daha fazla bulunacak kişiler, D tipi vizeyi tercih etmelidir. D tipi vize, diğer bir ifade ile ulusal vize tipidir.

Avusturya Vize Veriyor Mu?

Avusturya vize verme işlemleri vatandaşların pasaportlarına göre farklılık sağlar.

Avusturya Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Avusturya vize işlemleri seyahat planından yaklaşık bir buçuk ay öncesinde yapılmalıdır. Evrakların hazırlanması ve vizesin sorunsuz oluşturulması gibi etmenler uzun bir süreci bulabilir.

VİZE EVRAKLARI