Avusturya Oturum Başvurusu

Avusturya Oturum Başvurusu

Avusturya Vizesi

Avusturya Oturum Başvurusu

ÜCRETSİZ TELEFON DESTEĞİ İÇİN:

ONLİNE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ:

Avusturya seyahatlerinizi sezonluk işçi kategorisinde gerçekleştirmek istediğinizde Vize Bul olarak sizlere hangi evraklarla başvuru yapacağınızın yanıtını veriyoruz.

Pasaportlarınızda ve diğer evraklarda güncel bir şekilde hazırlıkları yapmanızı sağlamaktayız. Sizler de pasaportlarınızın 10 yıldan eski olmaması durumunda ve seyahat sürenizin bitimi itibariyle 3 ay daha geçerli olması halinde sorunsuzca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Bul merkezlerimizi aradığınızda mail adreslerinize gönderilecek olan güncel listelerde başvuru formu ilk sıralarda yer alacaktır. Çünkü vize başvurularınızın amaçlarını içeren ve kişisel bilgilerinizi yansıtmakta olan başvuru formları, Konsolosluğun hakkınızda fikir edinmesi açısından önemlidir.

Bu belgeyi nasıl doldurmanız gerektiğinin yanıtını almak istediğinizde danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Gerçeğe uygun bir şekilde hazırlamanız gereken ve eksiksiz olması gereken başvuru formunu dijital ortamlarda hazırlamamanız gerekecektir.

Buna göre elle yazılmasına dikkat etmeli ve müracaatı yapan kişilerin imzalaması gerektiğini vurgulayacak olan ekiplerimizin yönlendirmesine önem vermelisiniz. Başvuru formunda yer alan iletişim bilgilerini doğru yazmanızı ve tüm sorulara yanıt vermenizi tavsiye ediyoruz.

Biyometrik fotoğraflarınızın 2 adet ve güncel olması yeterlidir. Uygun ölçülerde ve görünümde olması halinde sorunsuz bir şekilde işlemler gerçekleştirilecektir. Yüz, alın, boyun ve kulak bölgelerinin net görünmesi halinde fotoğraflarınızla ilgili herhangi bir problem çıkmayacaktır. Bu nedenle herhangi bir aksesuar ve gözlük kullanımlarından uzak durmanız gerekecektir.

AMS aracılığıyla alınan çalışma belgesinin fotokopisi, aylık ücretin yer aldığı sözleşme, özel araçlarla seyahat edecek kişilerin araç ruhsat fotokopileri, uçak ve otel rezervasyonları, kira kontratı, sicil kaydı ve daha önce alınan vizelerin fotokopileri gibi detaylı belgeleri öğrenebilmek adına Vize Bul merkezlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Avusturya Sezonluk Çalışan Vizesi Detayları

Uzun süreli olarak alınan ve D vize türü kapsamında değerlendirilen Avusturya Sezonluk işçi vizesi ile 180 gün konaklama hakkını elde edebilirsiniz.

1 yıl içerisinde toplamda 9 ayını geçirebileceğiniz vize türünü elde etmiş olacaksınız. Vizelerinize başvuru yaparken asıl gideceğiniz ülkenin Avusturya olması gerekmektedir. Vizenizin onaylanması halinde dahi girişte sınır kontrolü esnasında geri çevrilmeniz olasıdır.

Prosedürlere uygun olarak gerçekleştirmeniz gereken başvuruları, seyahat tarihinizin 1 ay öncesinde başlatmış olmanız gerekecektir. En erken 90 gün öncesine kadar adımlarınızı atabilirsiniz. Almanca ya da İngilizce dillerinde tercümeli olarak sunacağınız evrakların, seyahat amaçlarınıza uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.

Bu sayede kaç günde vizeyi elde edeceğinizin yanıtını da alabilirsiniz. Genellikle 6 ile 14 iş günü içerisinde sonuçlanacak olan başvurularınızın daha fazla uzamaması için Vize Bul olarak titizlikle hareket etmekteyiz. Konsolosluğun yeni belge talep etme ve onay süresini uzatacak bir karar vermesine neden olacak durumları ortadan kaldırmaktayız.

Sezonluk işçi olarak giriş yapmak istediğinizde Avusturya’da sizleri nelerin beklediğini merak ediyor olabilirsiniz. Çağrı merkezlerimizden bulunduğunuz konuma en yakın şubemizle görüşebilirsiniz.

Müşterilerini memnun edecek deneyimlere sahip olan ekiplerimizin tatil günleri dışında sunduğu hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Uzun süreli seyahatlerinizi gerçekleştirmeniz için D vize türünde ortak olan evrakları ve Avusturya vizesi için farklı olan evrakları bu sayede hazırlayabilirsiniz.

En uygun tarihlerde sizler için harekete geçecek olan Vize Bul ile Schengen vizesi kapsamında sunulan tüm hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Vizenizin amacı dışında bir harekette bulunmadığınızda, sonraki alacağınız vizeler için de büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle Schengen vizesi kapsamında çeşitli ülkelerden almış olduğunuz vizelerin, Avusturya vize başvurularını daha kolay şekilde almanızı sağlayacağını vurgulayabiliriz.

Gerekli dokümanları öğrenebilmek ve Avusturya vize ücreti hakkında tüm merak ettiklerinizi danışabilmek adına sitelerimiz üzerinden online hizmetleri alabilirsiniz. Tüm vize türleri ile ilgili merak ettiğiniz pek çok konuda yardımcı oluyoruz.

Avusturya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Avusturya oturma izni göç idaresinin tarafınızdan istediği belgeler de bir problem olmadığı takdirde 7 ile 15 iş günü içerisinde çıkar.

Avusturya Turist Kabul Ediyor Mu?

Avusturya turizm bölgesidir. Bu sebepten dolayı her yıl yerli ve yabancı turistleri kabul eder.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Avusturya vize başvuruları şu anda açık olarak yapılmaktadır. Vize başvuruları haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde gerçekleşir.

VİZE EVRAKLARI