Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır Vize Merkezi

Diyarbakır

Vize Danışmanlık

Vize işlemleriniz Vize Bul Güvencesinde!

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 105 ülkeye vizesiz giriş yapabilmektedirler ancak bu ülkeler dışındaki ülkelere girişlerde vize alınması gerekmektedir. Bir ülkeye vize ile giriş yapabilmek için 4 pasaport çeşidinden birine sahip olmanız gerekmektedir.

Bunlar: Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) pasaportlardır. Ülkeler pasaport türüne göre ülkeye giriş izin vermektedirler. Birçok ülke Bordo pasaport sahiplerinden vize talep ederken, diğer türde bir pasaportu olanlar belli süreyle vizeden muaf tutulabilmektedir.

Bu anlamda bir ülkeye ait vize işlemleri sorgulamasını pasaport türünüzden başlayarak araştırabilir, pasaportunuzun özelliğine göre vize talep edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri için nereye başvurulur sorusunun en basit cevabı Konsolosluklar ve Büyükelçiliklerdir.

Ancak başvuru merkezleri sadece evrakların kabulünü gerçekleştirmektedir. Diyarbakır Vize Merkezi tüm dünya vize işlemlerinde başvuru sahiplerini seyahat edilecek ülkenin konsolosluğunun koyduğu vize kriterleri doğrultusunda yönlendiren tecrübeli bir vize danışmanlık firmasıdır.

Temsilcilerimiz sizi deneyimleri doğrultusunda tavsiyelerde bulunarak ihtiyacınız olan vizeyi hızlı, kolay ve güvenilir şekilde almanıza yardımcı olmaktadırlar.

Diyarbakır Vize başvurularında ret almamak için vize işlemlerinde dikkat edilmesi gereken pek çok unsur bulunmaktadır. Seyahat edilecek ülkenin vize prosedürlerinin ve konsolosluğun beklentileri doğru bir bakış açısı ile analiz edilmelidir. Bu nedenle vize işlemlerine bir süreç mantığı ile yaklaşmak yanlış olmayacaktır.

 • Evrak takibi, evraklara ait detaylar, seyahat planına uygun vize türünün belirlenmesi öncelikli olmak üzere sürecin her aşamasında doğru adımları atmak gerekir.
 • Güncel olmayan, eksik veya ülkeye geri dönüşe dair garantiler içermeyen evraklarla yapılan başvurular vize reddine nede olmaktadır.
 • Vize başvurusu reddedilirse başvuru sahibinin belirli bir süre zarfında sonuca itiraz etme hakkı vardır veya belirli bir süre sonra yeniden güncel evraklarla yeni bir başvuru yapılabilmektedir.
 • Ancak ilk başvuruda alınan bir ret kötü bir ilk izlenim doğuracağı için gelecekteki vize başvurularının akıbeti de riskli duruma sokmaktadır.
 • Bu nedenle adımlarınızı doğru atmanıza destek olacak güvenilir bir firma olan Vize Merkezi ile çalışmak size önemli ölçüde bir avantaj sağlayacaktır.

Vize İşlemleri Ücretleri

Diyarbakır Vize işlemleri ücretleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. Hemen her konsolosluk kendi vatandaşı olmayan diğer bütün ülke vatandaşlarından vize harç bedeli talep etmektedir.

Ancak yine ülkeden ülkeye farklılık içerek şekilde vize ücretlerinde muafiyetler söz konusu olabilmektedir. Örneğin bazı konsolosluklar transit geçişlerde vize ve dolayısıyla vize harcı talep etmemektedir.

Transit geçişin süresi ülkenin vize prosedürüne göre 24 ila 72 saat arasında değişebilmektedir. Bazı konsolosluklar 12 yaş altı çocuklardan vize ücreti alınmasını talep etmemektedir. Vize türü ve içerdiği süre de de vize ücretlerini etkileyen bir unsurdur.

Kısa süreli vizeler ile uzun süreli vize başvurularında talep edilen ücret ve vize işlem ücretleri değişiklik içermektedir. Ülkelerin kısa süreli olarak adlandırılan C tipi vizelerinin süresi ülkeye bağlı olarak 30 ila 90 gün arasında değişmektedir. Bu süreleri aşan vize talepleri yine ülkeye bağlı olarak uzun süreli yani D Tipi vize kategorisinde değerlendirilir.

 • Diyarbakır Turistik vize, ticari vize, iş amaçlı, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, özel ziyaret vizesi, transit vizeler C tipi kısa süreli vizelerdir.
 • Oturum izni, çalışma vizesi, yatırımcı vizesi, uzun süreli eğitim, aile birleşimi vizeleri, ilerleyen zamanda ilgili ülkenin vatandaşlığına geçiş amacına yönelik vizeler uzun süreli D tipi vize kategorisinde yer almaktadır.
 • Talep ettiğinizi vizenin ücreti ülkede kalış süresine göre de değişir. Tek girişli, çift girişli, çok girişli veya belli bir süreyi kapsayan vizelerin fiyatları farklı olabilmektedir.

  Bir başka örnek verirsek; Rusya kısa süreli vizelerde ülkede kalış süresine göre vize ücretleriyle ilgili birçok opsiyon sunmaktadır. Bazı ülkelerde eşi o ülkenin vatandaşı olan T.C. vatandaşlarından vize ücreti talep edilmemektedir.

  Başta Fransa olmak üzere birçok Schengen vizesi veren ülkede vize ücretine dair bu muafiyet geçerlidir. Benzer şekilde eşi AB vatandaşı olanlar, mevsimlik çalışmaya gidenler, üniversitede bilimsel araştırma amacıyla gidenler, ilgili ülkeden burslu eğitim alanlar vize ücretinden muaf tutulabilmektedirler. Vize ücretinden muaf olmak o ülkeye vizesiz giriş yapılabileceği anlamına gelmediği unutulmamalıdır.

  Diyarbakır Vize işlemleri Fiyatları

  Schengen Vizesi Başvuru Ücretleri

  1994′ten bu yana  tecrübemiz ile şirketimizin vize alma başarı oranı %97.7 civarında seyretmektedir, bu  çok büyük bir başarı göstergesidir, birebir ölçülmüştür. Diğer %2.3 lik kısım ise tamamen şirketimizin kontrolü dışında gelişen sorunlardan ortaya çıkmış, istisnai durumlardır.

  Tavsiyemiz turist vizesi dahil hangi tür vize alacaksanız alın, bu başvuruyu konusunda tecrübeli bir vize başvuru merkezi ile yapmanız yönünde. Bilmeniz gerekir ki, pasaportunuzda bir vize reddi damgası size çok şey kaybettirebilir ve bunun telafisi parayla dahi olamayabilir. Vize başvuru konusunda bunu riske atmamak ise tamamen sizin elinizde.

  Vize Nasıl Alınır?

  Vize almak ciddi bir süreçtir. Özellikle bu alanda deneyimsiz iseniz birçok sıkıntı yaşamanız mümkündür. Burada hangi ülkeye vize alacağınız de önem arz etmektedir. Vize başvurusu nasıl yapılır gibi sorular da sıklıkla sorulmaktadır.

  Vize nasıl alınır, nereden alınır gibi sorular için yönlendirilecek en uygun yer konsolosluktur. Aynı zamanda vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilmeniz de mümkündür. Vize alabilmek için konsolosluğa vize tipinize göre danışmanız gerekmektedir.

  İlk önce nereden vize alacağınıza karar vermeniz önemlidir. Örneğin vize nasıl alınır Almanya için soruyorsanız buranın şartları başka olacaktır. Bunları araştırmak gerekmektedir.

  Aynı zamanda vize ücretleri de değişmektedir. Almanya örneğinden devam etmek gerekecek olursa Almanya vize ücreti burada iyi bir örnektir. Almanya vize ücreti ile İngiltere vize ücreti birbirinden farklı olmaktadır.

  Eğer direkt Schengen vizesi almak istiyorsanız bunun da birtakım şartları olacaktır. Özellikle genelde gençlerin faydalandığı Schengen vizesi sayesinde pek çok genç Avrupa’nın pek çok yerini gezebilme şansını elde edebilmektedir.

  Vize nasıl alınır 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da aynı şekilde geçerlidir. Sadece ücret değişiklikleri yaşanmaktadır. Bu durumda son güncelleme adına konsolosluk ile irtibat kurulması mümkündür.

  Diyarbakır vize başvurusu sonrası tc kimlik no ile vize sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkündür. Ancak hali hazırda günümüzde telefona ve mail adreslerine de vize başvuru sonucunuz gelmektedir.

  Vize başvurusu yapmadan önce birkaç ücreti ödenir ki bu durumda vize kaç TL sorusu sorulur. Ancak vizeler o ülkenin para birimine göre ya da ortak para birimine göre belirlenir yani TL bazında değildir.