Hotel ve Uçak Rezervasyon

Hotel ve Uçak Rezervasyon

Hotel ve Uçak Rezervasyon

 • Vize için Hotel Rezervasyonu (Ücretsiz) Nasıl Yapılır?

  Vize için Hotel rezervasyonu ve seyahat bileti gösterimi gerektiğinde ücretsiz uçak rezervasyonu ve ücretsiz hotel rezervasyonu yapacakların dikkat etmesi gereken bir husus, birçok ülkenin konsoloslukları tarafından kısa süreli yapılacak olan turistik, fuar veya etkinlik vizeleri için yapılan başvurularda geçersiz olabilmektedir.

  Yapılan sahte rezervasyonların belgesi veya kredi kartı girilmeden yapılan rezervasyonların tespit edilmesi durumunda vize reddi gerçekleşebilmektedir.

  Vize Başvurusunda Ücretsiz Hotel Rezervasyonu Yaptırılırsa Ne Olur?

  Vize başvurusunda ücretsiz hotel rezervasyonu yaptırılması, çoğu zaman konsolosluklar tarafından yeterli görülmemektedir. Ödeme yapıldığı kanıtlanmayan, ödeme dekontu bulundurmayan veya gidilecek olan ülke konsolosluğunun kara listesinde bulunan rezervasyon ve iptal hakkı tanınan hotellere rezervasyon yaptıran kişiler, başvurunun reddedilmesi riski ile karşı karşıya kalmaktadır.

  Vize için Ücretsiz Hotel Rezervasyonu Yapmak Neden Ret Sebebidir?

  Vize için ücretsiz hotel rezervasyonu yapılmasının vize reddi ile sonuçlanabilecek olmasının sebebi, rezervasyon yaptıran kişinin tekrardan bulunduğu ülkeye dönüp dönmeyeceği ile ilgili şaibeler barındırıyor olmasıdır.

  Konsolosluklar bu durumu göz önüne alarak, bu riske girmemek için vize reddi verebilmektedir.

  Konsolosluklar Hotel Rezervasyonu Teyidini Nasıl Yapar?

  Konsolosluklar hotel rezervasyonu teyidini, şüpheli gördükleri başvurular için rezervasyon yapıldığı görülen hotel ile iletişime geçip bu rezervasyonun geçerli olup olmadığını sorgulayarak yapmaktadır. Rezervasyon iptal edildiyse veya ücretsiz iptal hakkı bulunan bir rezervasyon ise, başvuru reddine sebep olabilmektedir.

  Vize için Hotel Rezervasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

  Vize için yapılması gereken hotel rezervasyonu, Vizebul.com üzerinden yapılırsa ve hotele ihtiyaç duyulur ise, dünya genelinde çalışılan ve anlaşmalı olunan 13 ülkedeki toplam 21 hotel ile rezervasyon işlemleri sağlanmaktadır.

  Konsolosluktan gelebilecek herhangi bir teyit araması için ise hotel sistemine girilen isimler ve kişi ismi uyuştuğu için vize başvurusunun reddedilme olasılığı azalmaktadır.

  Bilgi ve başvuru için: 0850 433 2277

  Vize Almak için Hotel Rezervasyonu Hangi Sİteler Üzerinden Yapılabilir?

  Vize almak için hotel rezervasyonu yapılabilecek web siteleri aşağıda listelenmiştir.

 • Booking.com
 • Hotels.com
 • Kayak.com
 • Agoda.com
 • Vize için Booking.com Üzerinden Hotel Rezervasyonu Yeterli Mi?

  Vize alabilmek için Booking.com üzerinden yapılan hotel rezervasyonu yeterlidir fakat kalınması planan hotel için de rezervasyon yaptırılması tavsiye edilmelidir. Vize başvurusunda Booking.com rezervasyon çıktısı vize için genellikle yeterli olmaktadır.

  Vize için Airbnb Rezervasyonu Geçerli Midir?

  Vize başvurusu için Airbnb üzerinden yapılan rezervasyonlar, bazı ülke konsoloslukları tarafından kabul edilirken, bazı konsolosluklar tarafından kabul edilmemektedir.

  Vize için Ücretsiz Uçak Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

  Vize için yapılması planlanan seyahat için ücretsiz uçak bileti rezervasyonu, planlanan gidiş tarihinden 15 gün ve daha uzun bir sürenin olması durumunda vize onayını etkilememektedir.

  Vize Başvurusu Uçak Rezervasyonu Hangi Ülke Vizeleri için Gereklidir?

  Vize başvurusu uçak rezervasyonunu zorunlu tutan ülke vizeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Amerika turist vizesi
 • İngiltere turist vizesi
 • Vize Başvurusu için Uçak Rezervasyonu Yeterli Mi?

  Vize başvurusu için uçak rezervasyonu yeterli olmamaktadır.

  Vize başvurusu yapılacak olan ülkeye göre istenen tüm gerekli evraklar hazırlanarak başvuruda bulunulmalıdır. Vize işlemleri, her ülkenin konsolosluğuna göre değişiklik göstermektedir.

  Bilgi ve başvuru için: 0850 433 2277

 • Kanada turist vizesi